Solniki Małe, Dąb Dobroszyce i Zbytowa dalej czekają na komplet punktów

Prezes Olczykowski ma u „Hałwy” dług wdzięczności. To po jego podaniach zdobyła oba gole. fot. Grzegorz Kijakowski
Olimpia Oleśnica ma na koncie pierwsze trzy punkty w piłkarskiej A-klasie.

W Wojnowicach piłkarze Grzegorza Grafa już w 8. minucie cieszyli się z prowadzenia. Akcję rozprowadził Michał Hałapacz, który zagrał do Oskara Olczykowskiego, a ten przytomnie uderzył w kierunku dalszego słupka bramki było 1:0. W 29. minucie było już 2:0, a w roli głównej znów sytąpił prezez Olimpii, który zaskoczył golkipera strzałem z blisko 30 metrów. A mógł nawet pokusić się o hat-tricka, ale golkiper wyciągnął piłkę z okienka. Wynik ustalił nowy nabytek Olimpii Grzegorz Sajewicz.

Skra Wojnowice - Olimpia Oleśnica 0:3 (0:2)

Bramki: 9, 29 Olczykowski, 78 Sajewicz
Olimpia: Idziorek – Mrowicki (75 Wyrwał), Graf (80 Kłoczko), Maciejewski, Rzepka, Kita, Olczykowski (86 Tyczyński), Hałapacz, Sopart (75 Polak), Łaskawski (55 Mochocki), Zadka (68 Sajewicz).

Z powodu krótkiej ławki rezerwowych LZS Solniki Małe podobnie jak na inaugurację w meczu z Orłem Pawłowice musiał zadowolić się tylko jednym punktem. Prowadzenie w 61. minucie zespołowi Grzegorza Maligi dał Mateusz Napieraj. Zaledwie minutę później wyrównał i jak się okazało ustalił końcowy wynik Paweł Kulik.

Orzeł Pawłowice - LZS Solniki Małe 1:1 (0:0)

Bramka: 64. Kulik - 63. Napieraj
Solniki Małe: P. Golimowski - Czachor, Czerniecki, R. Golimowski, M. Schubert, K.Schubert, Janeczek (34. Maliga), Połap, Doliński (52. Pustelnik), Napieraj, Bezak.

W Dobroszycach bramki nie padły, ale okazji ku temu, aby było inaczej piłkarze mieli kilka. Już na początku, po dośrodkowaniu Szymona Dackówa z rzutu rożnego, minimalnie nad poprzeczką uderzył głową Mateusz Surma. Chwilę później w bliźniaczej sytuacji znalazł się Patryk Raczkowski. Z podobnym skutkiem. Potem z wolnego próbował Krzysztof Michalewski, ale golkiper z trudem obronił strzał „Misia”.

Dąb Dobroszyce - Burza Bystrzyca 0:0

Dąb: Bartosz Chrapek- Dacków, Kasina, Klimkowski (60. Koksztys), Łoboda, Mejta, Michalewski (77. Brandon Chrapek), Ł. Raczkowski, P. Raczkowski (70. Matczak), Zalewski (46. Pydymowski), Surma.

W derbach powiatowych w Zbytowej korzystny wynik zanotowali goście z Sycowa. Pogoń wygrała 3:1. Wynik w 26. minucie otworzył Paweł Jankiewicz. W drugiej odsłonie do remisu doprowadził Przemysław Ciszewski, ale chwilę później znów na prowadzeniu był Syców. W 90. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Adamka znów w centrum wydarzeń znalazł się Jankiewicz, dołożył nogę i ustalił wynik spotkania na 3:1.

KS Zbytowa - Pogoń Syców 1:3 (0:1)

Bramki: 57. P. Ciszewski - 26., 90. Jankiewicz, 71. Koperniak (sam.)
Zbytowa: Balicki- Kaliński, Koperniak, Grzyb, Zwiernik, Ł. Ciszewski, P. Ciszewski, B. Ciszewski, Mazgaj, Jurkiewicz (53. Lisiak), Zdęba.

Szerzej w najnowszym wydaniu tygodnika „Oleśniczanin”