MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Hala przy SP4 oficjalnie otwarta, a wciąż zamknięta. Radny Bielański: uczniowie wciąż czekają na halę

Karolina Jurek-Bugla
Karolina Jurek-Bugla
Roboty zrealizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Częstochowa i Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Jaskrów. Prace budowlane kosztowały ponad 10 mln złotych.
Roboty zrealizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Częstochowa i Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Jaskrów. Prace budowlane kosztowały ponad 10 mln złotych. Klaudia Kłodnicka
W minionym tygodniu huczną galą oddano do użytku obiekt hali sportowej, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy. Radny Paweł Bielański zauważył jednak, że mimo oficjalnego otwarcia, w obiekcie wciąż nie słychać gwaru dzieci. Co na to Ratusz?

Kiedy hala sportowa przy SP4 w Oleśnicy zostanie oddana do użytku?

Radny Paweł Bielański o sprawie napisał na swoim profilu społecznościowym. Jak wskazał wbrew informacjom podawanym przez magistrat to nie: „Nowa hala sportowa czeka na uczniów”, tylko uczniowie wciąż czekają na halę.

14 października br. zadałem zapytanie radnego czy hala otrzymała pozwolenie na użytkowanie, czy nastąpił odbiór końcowy obiektu i jakie zgłoszono usterki. Ponadto zapytałem na jakich zasadach spółka prawa handlowego OKR ATOL ma zarządzać przyszkolną halą. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem - przedstawia radny Bielański, który przyznał, że 19 października był świadkiem toczących się przy obiekcie prac.

- Na dachu wciąż pracowały ekipy montażowe – wykonywały prace przy kanałach wentylacyjnych. Zatem prawdopodobnie nie dokonano jeszcze końcowego odbioru prac. Hala nie jest wciąż gotowa do użytku - dodaje Bielański.

Ratusz odpowiada radnemu: hala uzyskała prawomocną decyzję na użytkowanie

Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy zapewnia, że hala uzyskała prawomocną decyzję na użytkowanie. Obiekt został odebrany przez służby wymagane przepisami prawa budowlanego.

Aktualnie prowadzone są procedury pozwalające na ostateczne rozliczenie inwestycji przez inwestora. Odbywają się też prace Wykonawcy wynikające z uwag wniesionych przez inwestora w trakcie odbioru. Wszystkie te czynności nie mają wpływu na użytkowanie. Obiekt jest dopuszczony do korzystania zgodnie z jego przeznaczeniem - przekazuje Marzena Graczyk.

od 7 lat
Wideo

Czy w Boże Ciało możesz zrobić przelew lub zakupy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto