A-klasa: remisowa kolejka derbów

W ramach derbów powiatu oleśnickiego w 11. kolejki wrocławskiej A-klasy Lotnik Twardogóra na własnym boisku podejmował Widawę Bierutów, a Pogoń Syców Dąb Dobroszyce.

Na boisku w Twardogórze w starciu trzeciej z czwartą drużyną padł remis 3:3. Strzelanie rozpoczął Sebastian Rachwał, wyprowadzając Widawę na prowadzenie w 17 minucie. W końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził jednak Julian Grzesiak i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:1.

Druga połowa przyniosła sporo emocji i cztery bramki. Najpierw rzut karny za faul Sebastiana Ćwieka w polu karnym jednego z graczy Lotnika zamienił na bramkę Łukasz Nowak, a kilkanaście minut potem kontratak gospodarzy skutecznie wykończył Grzesiak, trafiając po raz drugi do siatki w tym meczu i dając prowadzenie zespołowi pod wodzą Grzegorza Maligi, który w obecnym sezonie był szkoleniowcem bierutowian prowadzenie 3:1. Goście jednak nie złożyli broni. W 77. minucie dokładne prostopadłe podanie wykorzystał ponownie Rachwał. Dziesięć minut później sędzia tego spotkania dopatrzył się faulu w polu karnym Lotnika na Szczepanie Wróblewskim i bez wahania wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Nowak, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Lotnik: Larwiński - Nowak, Babirzecki, Starczewski, Skorupa, Fajkowski, Rusiecki(64' Jarząb), Leszczyński, Jasek(70' B.Lotka), Grzesiak, Domian(46' Golimowski).

Widawa: Serafin - Walendzik(70' Matuszak), Ćwiek(75' Świątek), Fenik, Skura, Nowak, Szczypkowski, Pluta(70' Gajewski), Wróblewski, Magiera(60' Chirowski), Rachwał.

Remis dał lidera
Zespół z Dobroszyc na wyjeździe zremisował 1:1 z Pogonią Syców, ale potknięcia zaliczyli również rywale z czołówki tabeli i tym samym dobroszyczanie po tej kolejce samodzielnie objęli fotel lidera. Dąb jako pierwszy zdobył bramkę, a uczynił to w 51 minucie Michał Zięba precyzyjnym strzałem zza szesnastki.

Wyrównująca bramka padła w 77 minucie spotkania. Po faulu na Mateuszu Dembnym przed polem karnym, Piotr Górny dośrodkowuje w pole karne, a Marcin Garbiec zdobywa bramkę na wagę jednego punktu.

Dąb: Załachowski - Holak(73' Jureczko), E.Zięba(65' Łacny), M.Zięba, Bolaczek(83' Płuciennik), Kasina(40' Mazur), Klimkowski, Kuraś, Pydymowski, Maciej Surma, Zalewski.