B-klasa: Akademia i Solniki Małe z wygraną, remis Gręboszyc, porażki Iskry i Zbytowej

Kolejny weekend na B-klasowych boiskach. Tylko Akademia Piłkarska Oleśnica i Widawa II Solniki Małe cieszyły się z kompletu punktów.

Drugą wygraną zanotował zespół prowadzony przez Piotra Szałka, który przed własną publicznością pokonał 4:1 Sokoła Ujeździec Wielki. Zwycięstwo drużynie z Oleśnicy zapewniły trafienia zdobyte przez Dawida Konarskiego(2), Łukasza Kryczkę oraz Piotra Kowiela. W następnej kolejce Akademia Piłkarska Oleśnica na wyjeździe z Sokołem Ujeździec Mały.

Gręboszyce remisują
Losy spotkania KS-u Gręboszyce z Błękitnymi Krzeczyn rozstrzygnęły się w pierwszej odsłonie, w której padły dwie bramki. Od jedenastej minuty prowadzili podopieczni Tomasza Idziorka, ale dwadzieścia minut później padło wyrównujące trafienie, które ustaliło rezultat spotkania. Kolejne spotkanie w wykonaniu Gręboszyc to starcie z KS-em Byków.

Iskra wciąż czeka na punkty
Z porażką 3:6 przeciwko rezerwom Orła Pawłowice musieli pogodzić się zawodnicy Iskry Wabienice. Dla zespołu z Wabienic bramki strzelali Szymon Batóg, Damian Gadziński oraz Krzysztof Zając, lecz to było za mało na lepiej dysponowanych tego dnia piłkarzy Orła II Pawłowice. W najbliższą niedzielę następnym rywalem Iskry będzie Grunwald Wrocław.

Rezerwy Widawy zwycięskie
Solniczanie w minioną niedzielę grali na wyjeździe w Miłocicach i odnieśli wygraną 4:1. Wszystkie sześć bramek padło dopiero po zmianie stron. Strzelanie rozpoczęli gospodarze, trzy minuty po wznowieniu gry. Dalsza część meczu to bramki zdobyte przed piłkarzy trenowanych przez Adama Besza. Łupem bramkowym podzieli się Kacper Magiera oraz Patryk Paszkowski. Teraz Widawa II Solniki Małe zmierzy się u siebie z Odrą Kotowice.

Zbytowa poległa
Znów zbytowianie nie wykorzystali atutu własnego boiska i schodzili z niego w roli przegranego, ulegając 1:3 zespołowi Zalesie Wójcice. Honor Zbytowej uratował w 62 minucie Łukasz Ciszewski. W niedzielę rywalem podopiecznych Jacka Klata będzie WKS Wilczyce.