A-klasa: zdecydowane zwycięstwa Dębu i Lotnika

Piąta kolejka okazała się bardzo udana dla piłkarzy Dębu Dobroszyce oraz Lotnika Twardogóra. Z kim zdołali wygrać?

Pewne zwycięstwo zanotował Dąb Dobroszyce, którzy rozbił 4:0 Długołękę 2000. Niespełna po trzydziestu minutach dobroszyczanie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ bramkarza gospodarzy pokonał Adrian Holak. Reszta bramek padła po przerwie. Na 2:0 trafił Wojciech Zalewski, a chwilę później z drugiego gola cieszył się Holak. Wynik ustalił na kwadrans przed końcem Michał Zięba. W kolejnym meczu Dąb zmierzy się z Dolomitem Chwałowice.

Dąb: Załachowski - Holak, Zięba, Bolaczek(78' Zięba), Kasina(5' Mazur), Kuraś, Łacny, Pydymowski(68' Koniarczyk), Maciej Surma(75' Michał Surma), Mateusz Surma(58' Klimkowski), Zalewski(82' Karkulowski).

W derbach naszego powiatu Lotnik Twardogóra wysoko 6:2 ograł Pogoń Syców. Zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Grzegorza Maligi dały trafienia Michała Lotki, który zanotował hattricka w tym spotkaniu, Jakuba Wlazło, autora dwóch trafień oraz Dawida Fajkowskiego. Lotnik niezmiennie przewodzi w tabeli z kompletem punktów.

Lotnik: Larwiński - Wlazło(85' Kocemba), Nowak, Golimowski(46' Domian), Starczewski, Skorupa, Fajkowski, Rusiecki, M.Lotka(74' Jarząb), Leszczyński(65' Makowiczuk).