B-klasa: pierwsza wygrana Iskry, pozostali także punktują

Jedenaście kolejek czekali zawodnicy Iskry Wabienice na pierwszy triumf w obecnym sezonie. Pozostałe nasze drużyny również mają powody do radości.

Akademia rozbiła Grom
Na wyjeździe w niedzielę zagrali piłkarze Akademii Piłkarskiej Oleśnica i wysoko 6:2 pokonali Grom Szczodrów. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Paweł Wierzchowski, a po jednym golu dorzucili Dawid Konarski oraz Łukasz i Marcin Kryczka.

Bramka wystarczyła
Trafienie Mateusza Maleszki z 43 minuty przesądziło o domowym zwycięstwie KS-u Gręboszyce nad Piastem Dobrzeń.

W końcu wygrana
Premierowe trzy punkty w tym sezonie trafiły na konto Iskry Wabienice, która na własnym boisku pokonała 3:2 MKS Sołtysowice. Zwycięstwo ekipie z Wabienic dały bramki Szymona Batóga, Łukasza Rejaka oraz Damiana Gadzińskiego. Ostatnie dziesięć minut to gra w osłabieniu zawodników Iskry, bo z boiska został wyrzucony Damian Foluszczyk.

Błękitni zwyciężają
Zespół z Krzeczyna na wyjeździe pokonał 3:1 drugą drużynę Orła Pawłowice dzięki dwóm trafieniom Mateusza Kiełkiewicza oraz bramce Dawida Szramskiego.

Pierwszy remis
Połowicznie Widawie II Solniki Małe udał się wyjazd do Ścinawy Polskiej, ponieważ mecz zakończył się remisem 2:2. Był to pierwszy podział punktów w wykonaniu solniczan w tym sezonie. Dla piłkarzy z Solnik Małych bramki zdobyli Miłosz Krupiński oraz Kacper Magiera.

Zbytowa nie ma szczęścia do sędziów
Poprzedni mecz z udziałem zbytowian nie doszedł do skutku, ponieważ sędzia się spóźnił. W minioną niedzielę arbitra w ogóle nie było, jednak Zbytowa zagrała i ograła wysoko 10:0 Piasta Miłocice. Łupem bramkowym podzielili się Paweł Jurkiewicz(3), Kacper Sus(2), Patryk Grad, Andrzej Hołda, Karol Klat, Kamil Zdęba oraz Michał Bielski.