Piłkarska klasa A: Grad bramek w starciu Solnik Małych z Burzą

Bartek Michalak
Mateusz Napieraj doprowadził do remisu 1:1, ale ostatecznie LZS został rozbity przez gości fot. Bartek Michalak
Zespół Przemysława Kwietnia przegrał z Bystrzycą 3:8

Aż jedenaście bramek obejrzeli kibice w Solnikach Małych, które podejmowały Burzę Bystrzycę. Worek z bramkami rozwiązał się już w 4. minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał Patryk Dobrzański. Na odpowiedź LZS-u nie trzeba było długo czekać. Wyrównał Mateusz Napieraj, a w 18. minucie prowadzenie drużynie solniczan dał Kacper Magiera. Z prowadzenia jego zespół cieszył się zaledwie cztery minuty, bo do remisu 2:2 doprowadził Michał Gałaszewski. To właśnie on do spółi z Dobrzańskim okazali się katami Solnik Małych. Gałaszewski tuż przed przerwą ponownie przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości z Bystrzycy. Chwilę po zmianie stron było 4:2, a po kwadransie 5:2, bo hat-tricka skompletował Dobrzański. Ta sztuka udała się się też Gałaszewskiemu, który po trafieniach w 71. i 86. minucie kończył mecz z „czteropakiem”. Na listę strzelców wpisał w międzyczasie Piotr Zych i było 8:2 dla Burzy. Rozmiary przegranej w końcówce zmniejszył Łukasz Stęplowski.

Solniki - Burza 3:8 (2:3)

Solniki: Pustelnik- Połap (58. Matiaszewski), Lubojański (30.Doliński), Janeczek, Czachor (86.Drzewiecki), Golimowski, Bezak, Napieraj, Magiera, Glod(46.Steplowski), Leszczyszyn (78.Czyż).

Zgodnie z planem
Starcie Zbytowej z Olimpią Oleśnica zakończyło się zwycięstwem oleśniczan 3:0. Wynik otworzyli w 38. minucie, gdy w pole karne Zbytowej dośrodkował Maciej Sepetowski, a wrzutkę zamknął na dalszym słupku Grzegorz Mochocki. Po kwadransie drugiej odsłonyu było 2:0. W zamieszaniu podbramkowym podawał Oskara Olczykowski, adresatem był Patryk Sopart, któremu udało się chwilę później pokonać bramkarza. Pięć minut potem zawodnicy trenera Grzegorza Grafa przypieczętowali wygraną 3:0. Końcowy rezultat ustalił Mochocki, dokładając nogę do dośrodkowania Tomasza Wyrwała. Miejscowi mieli szansę na trafienie honorowe, ale strzał z dystansu Łukasza Mazgaja obronił Tomasz Idziorek.

Zbytowa - Olimpia 0:3

Zbytowa: Skuza - Chodorowski, Koperniak, Kowalski, Lisiak, Mastalerz, Mazgaj.
B.Ciszewski (46. Balicki), Ł.Ciszewski, P.Ciszewski, R.Klat.

Olimpia: Idziorek – Wyrwał, Mogiełka, Graf, Mrowicki, Rzepka, Sepetowski, Olczykowski (60.Tyczyński)Mochocki, Sopart, Polak.