A-klasa: Lotnik na piątkę, Widawa znów remisuje, Dąb poległ

Druga kolejka A-klasy zdecydowanie udana dla piłkarzy Lotnika Twardogóra, którzy pokonali MKS Siechnice 5:0. Drugi remis zanotowała Widawa Bierutów, dzieląc się punktami z Burzą Bystrzyca 2:2. Z porażką 1:3 musiał pogodzić się Dąb Dobroszyce, który uległ Zenitowi Międzybórz.

Podopieczni Grzegorza Maligi wykorzystali atut własnego boiska i po bramkach Zbigniewa Rusieckiego, Łukasza Nowaka, Miłosza Stępnia, Jakuba Wlazło oraz Dawida Fajkowskiego odprawili z kwitkiem MKS Siechnice. Kolejny mecz w wykonaniu piłkarzy Lotnika to wyjazdowe starcie z Wratislavią Wrocław.

Lotnik: Larwiński - Nowak, Stępień, Starczewski(70' Golimowski), Skorupa(60' Domian), Fajkowski, Rusiecki(60' Wlazło), M.Lotka(79' B.Lotka), Leszczyński(74' Jarząb), Jasek, Grzesiak(75' Ławniczak).

W drugiej kolejce, drugi remis powędrował na konto bierutowskiego zespołu, który w minioną sobotę udał się do Bystrzycy Oławskiej. Po ostatnim gwizdku sędziego widniał wynik 2:2. Pierwsza połowa przyniosła jedno trafienie, a zdobyli je gospodarze. W drugiej odsłonie najpierw do remisu doprowadził Daniel Magiera, a trzy minuty później piłkarze pod wodzą Pawła Jarząba już prowadzili, bo bramkarza Burzy pokonał Mateusz Świątek. Bierutowianie długo z prowadzenia się nie cieszyli. Sześćdziesiąt sekund później gospodarze po raz drugi tego dnia znaleźli sposób na pokonanie Mateusza Serafina. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Teraz Widawa u siebie będzie podejmowała Zenit Międzybórz.

Widawa: Serafin - Świątek, Dawid Chirowski(46' Czyż), Ćwiek, Fenik, Janeczek(55' Daniel Chirowski), Nowak(40' Iwaniec), Rachwał, Skura, Walendzik.

W pokonanym polu tę kolejkę kończył Dąb Dobroszyce, mimo świetnego rozpoczęcia derbowego spotkania przeciwko Zenitowi Międzybórz. Po pięciu minutach gry prowadzenie dobroszyczanom dał Wojciech Zalewski. Kolejne minuty to jednak strzelecki popis międzyborzan. W 29 minucie był remis po trafieniu Sylwestra Płocha. Dwie minuty po wznowieniu drugiej odsłony Płoch miał na koncie drugie trafienie. Wynik spotkania w 78 minucie ustalił Jakub Budzowski. Okazję do rewanżu Dąb będzie miał w najbliższą niedzielę, w starciu z Błękitnymi Siedlce.

Dąb: Załachowski - Holak(58' Bolaczek), Koniarczyk(78' Grab), Mazur, M.Zięba, Klimkowski(85' Jureczko), Kuraś, Pydymowski, Michał Surma(80' Maciej Surma), Mateusz Surma(52' Łacny), Zalewski.