A-klasa: wygrana Lotnika, remis Widawy, porażka Dębu na inaugurację

Lotnik Twardogóra i Widawa Bierutów zapunktowały w premierowej kolejce A-klasy. Bez jakiejkolwiek zdobyczy spotkanie zakończył Dąb Dobroszyce.

Twardogórzanie odnieśli wygraną 3:2 nad Piastem Nadolice. Po kwadransie gry zespół pod wodzą Grzegorza Maligi przegrywał 0:2, ale zdołał najpierw doprowadzić do remisu za sprawą bramek Michała Lotki oraz Zbigniewa Rusieckiego, aby w doliczonym czasie gry zdobyć komplet punktów po wykorzystanym rzucie karnym przez Rusieckiego.

Prawdziwy thriller obejrzeli kibice w Bierutowie, gdzie miejscowa Widawa zremisowała 4:4 z Widawą Kiełczów. Bierutowianie od piątej minuty prowadzili po trafieniu Sebastiana Rachwała. Następnie trzy bramki zdobyli goście i do 80 minuty utrzymywał się taki rezultat. Ostatnie dziesięć minut to zacięta walka o komplet punktów. Najpierw kontaktowe trafienie zdobył Krzysztof Bezak, a chwilę później bramkarza z Kiełczowa pokonali Rachwał oraz Maciej Czyż i w doliczonym bierutowianie prowadzili 4:3. W ostatniej akcji meczu błąd popełnił Mateusz Serafin i goście doprowadzili do remisu.

W Dobroszycach miejscowy Dąb musiał uznać wyższość Burzy Bystrzyca, przegrywając 0:1 po bramce straconej w 24 minucie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0