Klasa A: Remis Sycowa z liderem wykorzystały Olimpia i Polonia

Bartek Michalak
Po meczu z Polonią nie było powodów do radości. Będące do niedawna twierdzą Dobroszyce zabrały tęgie lanie aż 1:6 fot. Grzegorz Kijakowski
Bezbramkowy remis Pogoni Syców z liderem tabeli Energetykiem Siechnice to największa niespodzianka 18. kolejki lokalnej „serie A”.

Z rezultatu w Siechnicach ucieszyli się podopieczni Grzegorza Grafa, którzy na własnym boisku ograli 4:2 Zenit Międzybórz. Po kwadransie gry było 1:0 dla międzyborzan, bo Tomasza Idziorka pokonał Kamil Sztukowski, ale już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Patryk Sopart.
Po zmianie stron wprowadzony na początku drugiej połowy Grzegorz Sajewicz dał prowadzenie Olimpii. W 70. minucie znów był remis, bo bramkę dla Zenitu zdobył Mikołaj Plichta. Końcówka należała do oleśniczan. Najpierw trafienie zaliczył trener Graf, a wynik ustalił zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu Sopart. Olimpia traci do Energetyka już tylko 4 punkty.

Olimpia - Zenit 4:2 (1:1)

**Olimpia: Idziorek - Mogiełka (87. Kłoczko), Mrowicki, Mularczyk, Rzepka (89.Wyrwał), Olczykowski (83.Sikora), Graf, Sepetowski, Sopart, Mochocki (65.Hałapacz), Polak (55.Sajewicz).**

Straty do lidera odrobiły też Miłoszyce. Tyle, że Polonia zrobiła to kosztem Dębu Dobroszyce, rozbijając go aż 6:1. Polonia prowadziła już od dziewiątej minuty i gola Mateusza Hoji. Jeszcze przed przerwą Jarosław Musiałek musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Dwa gole zdobył Paweł Łodyga, a jedną bramkę dołożył Jacek Zdun. Po zmianie stron obraz gry prawie się nie zmienił. W 60. minucie hat-tricka skompletował Łodyga, a siedem minut później szóstą dla zespołu z Miłoszyc zdobył Adrian Tatko. Honorową bramkę dla Dębu zdobył w 76. minucie Arkadiusz Jachowicz.

Dąb - Polonia 1:6 (0:4)

Dąb: Musiałek- Iwaszko, Jachowicz, Klimkowski (46.Surma), Łacny, Łoboda (80.Karkulowski), Mejta (46.Kasina), Ł.Raczkowski, P.Raczkowski, Zalewski.

Z czwartą porażką w piątym meczu tej wiosny musieli pogodzić się piłkarze Jacka Klata, którzy przegrali 1:5 z Huraganem Minkowice Oławskie. Już w drugiej minucie strzelanie rozpoczął Dawid Godlewski. Pół godziny później drugą bramkę dla Huraganu zdobył Rafał Cielek. Na początku drugiej odsłony, jak się później okazało jedyną, bramkę dla Zbytowej zdobył Paweł Jurkiewicz. Dla zespołu z Minkowic Oławskich jeszcze dwa trafienia zaliczył Damian Grzech, a jedno w ostatniej minucie dołożył Mateusz Rekieć.

Huragan - Zbytowa 5:1 (2:0)

Zbytowa: Skuza- Kowalski, Koperniak, Chodorowski, Zwiernik, Lisiak, B.Ciszewski, Ł.Ciszewski, Klat, Jurkiewicz, Mazgaj.

Niespodziewaną porażkę zaliczyli piłkarze Solnik Małych. LZS poległ w Szczodrowie. Grom wygrał 3:2, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Dwukrotnie Łukasza Pustelnika pokonał Grzegorza Ligęza, a raz Marcin Kogut. Dla LZS-u trafili Maciej Czyż oraz Dawid Janeczek.

Grom - Solniki Małe 3:2

Solniki: Pustelnik- Czachor, R.Golimowski, Połap, Czyż, Janeczek, Leszczyszyn, Głód (80.Lubojański), Doliński, Magiera, Bezak.