Sukcesy pływaków UKP Torpeda Oleśnica

Klaudia Kłodnicka
Wczoraj, zawodnicy klubu UKP Torpeda Oleśnica wzięli udział w zawodach Swim Mania Dolnośląska Liga Pływacka we Wrocławiu. Jak im poszło?

Wojciech Okoń wygrał konkurencje 100 m stylem motylkowym oraz 200 dowolnym. Mateusz Okoń zwyciężył na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dwa zwycięstwa odniósł Sergii Pigulevskyi na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Trzecie miejsce na 50 grzbietowym zajął Kajetan Zawadzki. Wojciech Okoń i Sergii Pigulevskyi zostali najlepszymi zawodnikami zawodów w swojej kategorii.

Dzień wcześniej, 26 marca UKP Torpeda w szerszym składzie wybrała się na zawody do Poznania-Gorące Ściganie Na Termach. Klub reprezentowali: Julia Janik, Adrianna Szwabińska, Alicja Szwabińska, Gabrysia Wójcik, Wojciech, Okoń, Mateusz Okoń, Julian Rzędziński, Kajetan Zawadzki, Arek Żyszkiewicz, Sergii Pigulevskyi.

Bardzo dobry start w zawodach zaliczyła Adrianna Szwabińska wygrywając 100 m stylem dowolnym oraz 50 klasycznych w kategorii open. Drugie miejsce zajęła na 50 dowolnym. Wojciech Okoń wygrał wszystkie swoje starty na 50 i 100 grzbietowym oraz 50 motylkowym. Mateusz Okoń był dwa razy drugi w konkurencjach stylem klasycznym na dystansach 50 i 100 m. Arek Żyszkiewicz zajął drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym. Dwa razy w ścisłej czołówce stylem grzbietowym był Kajetan Zawadzki, który zajął trzecie miejsce na 50 i 100 metrów - dowiadujemy się.

Bezkonkurencyjny w swoim roczniku okazał się Sergii Pigulevskyi, który zwyciężył na 50 i 100 dowolnym oraz na 50 motylkowym. Wojciech Okoń i Sergii Pigulevskyi zostali najlepszymi zawodnikami w Poznaniu w swojej kategorii, a Adrianna Szwabińska była drugą zawodniczką w Poznaniu w kategorii open.

Występy w Poznaniu i we Wrocławiu potwierdziły świetną formę, którą najstarsi zawodnicy Torpedy i jednocześnie czołowi pływacy w Polsce zaprezentowali tydzień wcześniej na Grand Prix Polski w Oświęcimiu - podała Torpeda.