Sukces pływaków UKP Torpeda Oleśnica na zawodach w Olsztynie

RED
Od 17 do 19 grudnia w Olsztynie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 14- letnich w pływaniu. UKP Torpeda Oleśnica reprezentowali Wojciech i Mateusz Okoń.

Autorem medali dla Torpedy na tych mistrzostwach stał się pierwszy z wymienionych braci Wojciech Okoń. W pierwszy dzień zawodów w popołudniowym finale na 50 metrów stylem dowolnym zawodnik Torpedy zdobył srebrny medal przegrywając o jedną setną sekundy pierwsze miejsce. 50 metrów najszybszym stylem pływackim jakim jest kraul, należy do najtrudniejszych i najbardziej obleganych przez zawodników wyścigów w których nie można pozwolić sobie na żaden błąd. Tutaj zadecydował łut szczęścia. Wojciech Okoń zdobył jeszcze jeden medal w Olsztynie na 100 m stylem grzbietowym. W finałowym wyścigu zawodnik Torpedy dopłynął na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal, który jest piątym w jego karierze pływackiej, przywiezionym z najważniejszej pływackiej imprezy dla 14 latków.

Brat medalisty , Mateusz Okoń także zaliczył bardzo dobre zawody w Olsztynie. Największym jego sukcesem zakończył się wyścig na 100 metrów stylem klasycznym. Mateusz na tym dystansie wszedł do finału A zajmując w nim 6 miejsce. Bardzo dobry wyścig zawodnik Torpedy rozegrał na 200 metrów stylem klasycznym. Wprawdzie do finału A nie wszedł ale świetnie popłynął w finale B. Mateusz wygrał ten wyścig i wynikowo pokonał paru zawodników z finału A.

Mistrzostwa Polski w Olsztynie dla Torpedy były bardzo udane. To kolejne zawody tej rangi z której zawodnicy naszego klubu przywożą medale. Oczywiście mogło być lepiej. Nasz medalista Wojciech Okoń został zdyskwalifikowany w finałowym wyścigu w którym dopłynął drugi za minimalne przekroczenie 15 metrów pod wodą na dystansie 50 m grzbietowym. Z powodu niedyspozycji zdrowotnej został wycofany z finału na 50m stylem motylkowym, którym Wojtek wszedł do finału z trzecim wynikiem ale jego dwa starty były bardzo blisko siebie zatem z jednego finału musieliśmy przy jego lekkim osłabieniu zrezygnować. Jedno jest pewne, mamy świetnych, bardzo perspektywicznych zawodników i czekamy na kolejne mistrzostwa z pewnością i mistrzowskim spokojem.