Oleśniccy pływacy "storpedowali" zawody w Świebodzicach

Klaudia Kłodnicka
W sobotę, 9 kwietnia w Świebodzicach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Oleśnicę reprezentowali zawodnicy UKP Torpeda, którzy wywalczyli aż czternaście medali. Gratulacje!

Uczniowski Klub Pływacki TORPEDA Oleśnica reprezentowało na tych zawodach 11 zawodników: Alicja Ziółecka, Krzysztof Zawada, Kajetan Zawadzki, Arek Żyszkiewicz, Mateusz Luto, Julian Rzędziński, Gabrysia Wójcik, Wojciech Okoń, Mateusz Okoń, Alicja Szwabińska, Adrianna Szwabińska.

Dla oleśnickiej Torpedy były to bardzo udane zawody. Zawodnicy zdobyli 9 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe. Adrianna Szwabińska i Wojciech Okoń wygrali najważniejsze wyścigi na tych zawodach na 100m stylem dowolnym w kategorii open. Sztafeta Torpedy w składzie Alicja Szwabińska, Mateusz Okoń, Wojciech Okoń i Adrianna Szwabińska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii open.

Adrianna Szwabińska: trzy złote medale na 50 i 100 stylem dowolnym oraz 50 stylem klasycznym.

Wojciech Okoń trzy złote medale na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 grzbietowym. Mateusz Okoń dwa złote medale na 50 i 100 m stylem klasycznym i srebrny na 50 dowolnym. Alicja Szwabińska złoty medal na 100 grzbietowym oraz srebrny na 50 grzbietowym.

Gabrysia Wójciksrebrny medal na 100 klasycznym i brązowy na 50 klasycznym. Arek Żyszkiewicz brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.