Pływackie sukcesy zawodników oleśnickiej Torpedy

Klaudia Kłodnicka
Od 14 do 17 lipca w Lublinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15- letnich w pływaniu. UKP Torpeda Oleśnica reprezentowali Wojciech i Mateusz Okoń.

W trzecim dniu tych zawodów Wojciech Okoń jako pierwszy zawodnik Torpedy Oleśnica zdobył złoty medal i został Mistrzem Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Wojtek wystąpił również w finałach w konkurencjach stylem grzbietowym. Jego brat Mateusz bardzo dobrze wystartował na dystansach 100 i 200 klasycznym. W obu konkurencjach wygrał finał B, a wyniki które uzyskał były na poziomie 8 miejsca finału A. W tym samym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim na Mistrzostwach 16 latków Alicja Szwabińska awansowała i wzięła udział w finale B w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.