Oleśnica: Remis i porażka juniorów Pogoni

Michał Kozar
Grzegorz Kijakowski

Od początku mecz nie układał się po myśli zawodników Pogoni. Zaczęło się niefortunnie, bo w piątej minucie arbiter dopatrzył się w polu karnym przewinienia u Łukasza Madeja i podyktował rzut karny dla gości. Jedenastka szybko została zamieniona na bramkę. Dwadzieścia minut później, po przytomnym rozegraniu piłki przez przeciwników, Kacper Rogala skapitulował powtórnie. Po okresie stagnacji w oleśnickich szeregach nastąpiło przebudzenie i zespół Pogoni zaczął atakować odważniej. W 30 minucie kontaktową bramkę zdobył Patryk Sopart, strzelając z 20 metrów. Piękna bramka oleśnickiego pomocnika rozbudziła nadzieje na korzystny wynik lecz to przeciwnicy tuż po przerwie strzelili kolejną bramkę, podwyższając na 3:1. Gospodarze jednak nie podłamali się i uporczywie dążyli do wyrównania. Bramkę na 3:2 dla Pogoni zdobył w 72. minucie Konrad Kapel. Napastnik, po samotnym rajdzie pokonał golkipera rywali strzałem z 11 metrów. Niespełna 2 minuty później, Paweł Doniec, po indywidualnej akcji wyrównał na 3:3. W 84. Minucie, przed szansą zdobycia gola na miarę trzech punktów stanął Kapel. Napastnik z 5. metra oddał strzał głową. Niestety piłka minimalnie minęła bramkę. W efekcie obie drużyny podzieliły się punktami.
Mecz podopiecznych Jacka Malczewskiego, mimo dobrego początku zakończył się klęską. Do 60. spotkanie układało się po myśli oleśniczan. Nic nie wskazywało na to, że goście powalczą choćby o punkt. W 10. minucie rzut karny na bramkę zamienił Michał Zięba i była to jedyna bramka zdobyta podczas pierwszej połowy. Tuż po zmianie stron Pogoń podwyższyła na 2:0. Autorem bramki okazał się Tomasz Ratusznik, a asystował mu Bartosz Dąbrowski, który precyzyjnie wykonał rzut rożny. Niestety w 60. minucie karta się odwróciła i w przeciągu dwóch minut Patryk Golimowski dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Gdy wydawało się, że gorzej być nie może tuż przed końcowym gwizdkiem goście strzelili gola na wagę 3 punktów. Kolejne spotkanie 11 listopada mecz z Lechią w Dzierżoniowie. Natomiast w sobotę przy ul. Brzozowej Pogoń zmierzy się z Parasolem Wrocław.