IV liga. Cztery punkty zdobyła Pogoń Oleśnica w dwóch ostatnich meczach

Mikołaj Czernatowicz (z lewej) w Bolesławcu zagrał przeciwko byłym klubowym kolegom fot. Pogoń Oleśnica
Kopanina w Bolesławcu i remis z beniaminkiem

Walka Pogoni o zwycięstwo w Bolesławcu trwała do ostatnich minut. Gospodarze rozwiązali worek z bramkami w 17. minucie, gdy trafił Mateusz Janczyszyn. Siedem minut później po dograniu Macieja Sepetowskiego debiutancką bramkę dla Pogoni zdobył sprowadzony niedawno napastnik, Bartłomiej Matyja. W 30. minucie goście z Oleśnicy znów gonili wynik - miejscowym prowadzenie dał Piotr Dzięgleski.
Druga odsłona była bardzo słabym widowiskiem. Przy stanie 2:1 piłkarz Bobrzan, Kacper Wojciechowski trafił w poprzeczkę. Do remisu udało się Pogoni doprowadzić dopiero kwadrans przed końcem. Z wolnego po faulu na Piotrze Kotwie trafił Marcin Koselski. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami wybitną formę potwierdził Kotwa i po dośrodkowaniu „Ciacha” głową skierował piłkę do siatki.

Wdaliśmy się w kopaninę
- Jestem zadowolony z wyniku i z tego, że zespół grał do końca. Natomiast nie jestem zadowolony z samego poziomu naszej gry. Nie graliśmy naszej piłki, wdaliśmy się w kopaninę i ten mecz od początku nie układał się po naszej myśl - mówił po meczu trener Ryszard Pietraszewski.

Przewrotką w poprzeczkę
Cztery dni później w upalne przedpołudnie oleśniczanom przyszło zmierzyć się z innym beniaminkiem ligi, Lotnikiem Jeżów Sudecki. W 70. minucie wynik otworzył Damian Gurgul. Do remisu MKS doprowadził dziesięć minut później za sprawą Adriana Miodka, który celnie uderzył głową.

Szerzej w najnowszym wydaniu tygodnika „Oleśniczanin”

BKS Bolesławiec - Pogoń Oleśnica 2:3 (2:1)

Bramki: 24. Matyja, 75. Koselcki, 90. Kotwa
Pogoń: Witaszek - Karga, Korcik, Koselski, Gryglicki (53. Czernatowicz), Zapał, Conde (89. Kluziak), Michalewski (67. Bartusiak), Sepetowski, Matyja (86. Galik), Kotwa.

Lotnik Jeżów Sudecki - Pogoń Oleśnica 1:1 (0:0)

Bramka: 80. Miodek
Pogoń: Kubiszyn – Górny, Koselski, Zapał, Gryglicki, Korcik, Sepetowski (79. Bartnik), Kubiak, Kotwa (60. Matyja), Conde (60. Miodek), Bartusiak (10. Galik, 75. Kluziak).

Pozostałe wyniki: Głogów - Nowa Ruda 3:0, Mirsk - Kowary 0:4, Bogatynia - Bielawa 1:0, Wielka Lipa - Trzebnica 4:1, Szczedrzy-kowice - Kobierzyce 4:0, Żarów - Strzegom 2:2.
1. Olimpia Kowary 4 12 13:2
2. Sokół Wielka Lipa 4 10 13:3
3. Granica Bogatynia 4 7 5:4