Pogoń i Wiwa zwycięska, Widawa znów przegrywa

Miniona kolejka wrocławskiej okręgówki w pełni udana dla Pogoni Oleśnica i Wiwy Goszcz, które swoje spotkania zwyciężyły. Natomiast Widawa Bierutów po raz kolejny w tym sezonie bez punktów.

Zespół z Oleśnicy na wyjeździe mierzył się z Orłem Pawłowice. Podopieczni Marcina Jurasika zwyciężyli 3:1. Po kwadransie gry oleśniczanie wyszli na prowadzenie. W polu karnym został sfaulowany Adrian Miodek, a sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Miodek. Też kwadrans Pogoń cieszyła się z prowadzenia, bo gospodarze po składnej akcji doprowadzili do remisu.

Kolejne bramki padały już po zmianie stron. Najpierw w 58 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Hałapacz i oleśniczanie znów byli na prowadzeniu. Chwilę później Miodek mógł jeszcze bardziej podwyższyć wynik, lecz tym razem nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Pogoni zrehabilitował się kilka minut później, gdzie wykończył atak ekipy z Oleśnicy i ustalił rezultat tego spotkania. W tabeli Pogoń jest szósta, mając 39 punktów. Kolejnym jej rywalem będzie lider- Moto Jelcz-Oława.

Pogoń: Salamaga – Strójwąs, Rafalski, Siódmiak, Smyrski(89' Cichosz), Hałapacz, Uznański, Świerczyński, Warzecha(46' Graf), Jendryca, Miodek(84' Olczykowski).

Wiwa pokonuje Energetyk
Wyjazd udał się także Wiwie Goszcz, która wygrała 4:1 w Siechnicach z miejscowym Energetykiem. Pierwsza odsłona jednak nie zapowiadała zwycięstwa, bo zespół z Goszcza przegrywał od 34 minuty. Na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie, bo bramkę „do szatni” strzelił Jakub Budzowski. Druga połowa pod względem bramkowym należała wyłącznie do goszczan. Na prowadzenie Wiwę wyprowadziło trafienie Piotra Kotwy. Pięć minut później rezultat podwyższył Jakub Wojciechowski, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rywala dobił Adrian Dąbrowski. Wiwa ma tyle samo punktów w tabeli co Pogoń- 39, lecz oleśniczan wyprzedza lepszym bilansem bramkowym. W następnej kolejce zagra z Olimpią Podgaj.

Wiwa: Rogala – Cybulski, F.Szczypkowski, Makowczyński, A.Szczypkowski(80' Smolis), J.Wojciechowski, P.Wojciechowski, Pawlak(46' Rydzyński), Budzowski(62' Bartusiak), Dąbrowski, Kotwa.

Żórawina nie do zjedzenia
Bierutowska Widawa z Żórawiny wróciła jako przegrany. Zespół prowadzony przez Grzegorza Maligę uległ gospodarzom 1:4. Już po trzynastu minutach gry Szymon Maliga wyciągał piłkę z siatki. Po raz drugi gospodarze zadali cios na sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Druga część gry znakomicie rozpoczęła się dla bierutowian, bo Daniel Magiera strzelił kontaktowego gola. Jak się później okazało to był tylko gol honorowy, bo w kolejnych minutach piłkarze Żórawiny jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza Widawy. Drużyna z Bierutowa znajduje się na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 21 „oczek”. W kolejnym meczu będzie podejmowała Zachód Sobótkę.

Widawa: S.Maliga – B.Zięba, Grzelak, M.Zięba, Chirowski(66' D.Maliga), Wróblewski, Walendzik, Szczypkowski, Skura, Mueller, Magiera(70' Rachwał).