Pogoń przegrywa u siebie z Kobierzycami, a Wiwa wygrywa z Oławą

W minionej kolejce wrocławskiej „okręgówki” domową porażką zanotowała Pogoń Oleśnica. Z kolei goszczańska Wiwa przed własną publicznością zgarnęła komplet punktów.

Zespół prowadzony przez Marcina Jurasika musiał uznać na własnym boisku wyższość GKS-u Kobierzyce, przegrywając 1:2. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej odsłonie. Jako pierwsi w 51 minucie na prowadzenie wyszli goście. Siedemnaście minut później oleśniczanie doprowadzili do wyrównania. Rzut wolny na bramkę zamienił Mateusz Jendryca. Długo remis się nie utrzymywał, bo szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście. W tabeli Pogoń jest na siódmym miejscu z 43 punktami. W kolejnym meczu zmierzy się z ostatnią w tabeli Strzelinianką Strzelin.

Pogoń: Salamaga – Jendryca, Uznański(46’ Kopek), Miodek, M.Ciszewski, Kowalski, Korcik, Siódmiak, Strójwąs, Warzecha, Świerczyński.

Podium Wiwy
Drużyna z Goszcza podejmowała Moto-Jelcz Oławę i u siebie wygrała 2:1. Piłkarze pod wodzą Józefa Klepaka prowadzenie objęli już po ośmiu minutach gry, gdy Piotr Kotwa wpisał się na listę strzelców. Przy takim rezultacie oba zespoły udały się na przerwę. Początek drugiej połowy lepszy był dla gości, bo doprowadzili do wyrównania. Jednak kolejne minuty przesądziły o tym, kto zgarnie trzy punkty, a była to Wiwa, bo ma w swoich szeregach Adriana Dąbrowskiego, który nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. Po tej wygranej Wiwa jest trzecia z 48 punktami w dorobku. Najbliższa kolejka w wykonaniu goszczan to starcie z Parasolem Wrocław.

Wiwa: Rogala – Cybulski, Makowczyński(36’ A.Szczypkowski, Żak(83’ Rydzyński), J.Wojciechowski(73’ Sitek), P.Wojciechowski(54’ Moskwa), F.Szczypkowski, Śląski, Kubot, Kotwa, Dąbrowski.