Pogoń efektownie wygrywa, Wiwa złożyła Parasol, Widawa rozbita

Po remisie z Parasolem i porażką z GKS-em Kobierzyce Pogoń Oleśnica wraca na zwycięską ścieżkę. Z kolei piątą wygraną z rzędu odnotowała Wiwa Goszcz, a bierutowska Widawa poniosła ósmą porażkę także z rzędu.

W pierwszej połowie do bramki rywali trafiali Korcik oraz Siódmiak i Pogoń na przerwę schodziła prowadząc 2:0 ze Strzelinianką Strzelin. W drugiej części spotkania rozpoczął się "Miodek Show". Napastnik potrzebował jedynie 7 minut, aby zdobyć klasycznego hat-tricka umieszczając piłkę w siatce rywali między 58. a 65. minutą. W 80. minucie drugą bramkę zdobył Korcik, a minutę później wynik na 7:0 dla Pogoni ustalił 16-letni Piotr Uznański.

Ponad 20. minut zaliczył także 16-letni Maciej Cichosz, a wartym podkreślenia jest debiut w meczu ligowym naszego 18-letniego bramkarza Damiana Nasiadka, który pojawił się na boisku w 69. minucie zastępując Mateusza Salamagę. Wygrana pozwoliła Pogoni przesunąć się na 5. miejsce w tabeli okręgówki, lecz do miejsca premiowanego awansem wciąż traci 6 punktów, a do końca pozostały już tylko 4 kolejki. Rywalem oleśniczan w następnym meczu będzie zespół z Jelcza-Laskowice.

Pogoń: Salamaga(69’ Nasiadek) – Jendryca, Uznański, Miodek(67’ Cichosz), Graf, Hałapacz, Korcik, Kowalski, Strójwąs, Siódmiak, Świerczyński(62’ Sikora).

Wiwa dalej wygrywa
Niedzielny pojedynek goszczan z Parasolem Wrocław zakończył się wygraną zespołu prowadzonego przez Józefa Klepaka 4:2. Dwoma trafieniami popisał się Mateusz Moskwa, a po jednym golu dołożyli Piotr Kotwa oraz Adrian Dąbrowski. W tabeli Wiwa Goszcz znajduje się na trzecim miejscu, mając 51 punktów. Identyczny dorobek ma czwarty Zachód Sobótka. W kolejnej kolejce Wiwa zmierzy się z GKS-em Kobierzyce.

Widawa dostała baty
Kolejne spotkanie, które Widawa Bierutów kończy z niczym. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Maligę została rozbita, przegrywając 2:7 z Orłem Pawłowice. Autorami trafień dla zespołu z Bierutowa byli Krzysztof Bezak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szczepanie Wróblewskim oraz Dawid Maliga, mocnym strzałem nie dając szans bramkarzowi gospodarzy na skuteczną interwencję. Jednak te dwie bramki nic nie dały, ponieważ gracze Orła golkipera Widawy pokonali siedmiokrotnie. Niezmiennie bierutowianie są na 13 pozycji z 21 „oczkami” na koncie. Teraz zagrają z wiceliderem tabeli- Moto Jelczem Oława.

Widawa: Szczepański - Świątek, Zięba, Skura, Grzelak(65' D.Maliga), Szczypkowski, Wróblewski, Walendzik, Bezak(55' Rachwał), Pluta, Mueller.