A-klasa: wygrana Dębu i Lotnika na zakończenie jesieni

Adam Besz
Ostatni raz w tym roku nasze zespoły grające w A-klasie wybiegli na boisko. Dla kogo runda jesienna najbardziej udana?

Zespół z Dobroszyc w miniony weekend grał na wyjeździe w Kiełczowie. Dobroszyczanie wyjazd zaliczą do udanych, ponieważ wygrali 2:1. Początek spotkania idealnie ułożył się dla Michała Zięby i spółki. Najpierw Dąb objął prowadzenie po bramce Mateusza Łacnego, który w piątej minucie pokonał bramkarza gospodarzy, a sześć minut później wynik podwyższył Miłosz Bolaczek. Po zmianie stron gospodarzy było stać tylko na honorowe trafienie. To było dziewiąte zwycięstwo Dębu w obecnym sezonie, co daje drugą pozycję w tabeli z 29 punktami, tyle samo co Lotnik Twardogóra.

Dąb: Kruszyński - Pydymowski, Maciej Surma, Michał Surma(70' Smaga), M.Zięba, Łacny(60' Płuciennik), Kuraś, Klimkowski, Kasina(40' Mazur), Bolaczek.

Dolomit rozbity
Wysoką wygraną rundę jesienną zakończył Lotnik Twardogóra, który u siebie rozbił Dolomit Chwałowice, zwyciężając 6:1. Hattrickiem w tym potkaniu popisał się Łukasz Nowak. Dwie bramki do wyniku dorzucił Michał Lotka, a jednego gola strzelił Bartosz Lotka. Goście w ostatniej minucie podstawowego czasu gry zdołali uratować swój honor.

Lotnik: Larwiński(68' Kuś), Wlazło(62' B.Lotka), Nowak(89' Starczewski), Babirzecki, Golimowski(71' Kocemba), Stępień, Skorupa, Fajkowski, Rusiecki(62' Jarząb), M.Lotka, Domian(80' Marszałek).