III liga kobiet: bierutowianki ograły Ślęzę i przewodzą w tabeli! [ZDJĘCIA]

W minioną środę piłkarki UKS-u Bierutów podejmowały przed własną publicznością obecnego lidera- Ślęzę Wrocław.

Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu ze zwycięstwa 2:1 cieszyły się podopieczne Przemysława Przybylskiego. Pierwsza połowa była wyrównana z obu stron i nie przyniosła żadnego trafienia. Po zmianie stron z minuty na minutę spotkanie zaczęło nabierać rozpędu.

Najpierw Paulina Błasiak we własnym polu karnym faulowała jedną z zawodniczek Ślęzy i arbiter odgwizdał rzut karny. Świetną interwencją popisała się Karolina Głowacz, broniąc "jedenastkę". Chwilę później wrocławianki po bardo dobrej i składnej akcji prowadziły w spotkaniu. Gdy na zegarze wybiła 79 minuta Dominika Krawczyńska mocnym strzałem z rzutu wolnego przełamała ręce bramkarce Ślęzy, a piłka wpadła do siatki, doprowadzając do remisu.

W doliczonym czasie gry bierutowianki poszły za ciosem. Piłkarka Ślęzy wysoko wybiła piłkę z własnego pola karnego, a Marta Ubraniak fenomenalnym strzałem z woleja posłała "futbolówkę" w samo okienko bramki i to Karina Stanisławska i spółka mogły cieszyć się z kompletu punktów. Ta wygrana pozwoliła zawodniczkom UKS-u Bierutów wskoczyć na fotel lidera. W sobotę bierutowianki znów zagrają u siebie. Tym razem rywalem będzie Polonia Środa-Śląska. Pierwszy gwizdek rozbrzmi punktualnie o godzinie 16.

UKS: Głowacz - Łuczkiewicz(55' Krawczyńska), Mróz(75' Olczyk), Kamińska, Błasiak, Stanisławska, Kaczorowska, Urbaniak, Łukasik(65' Rosińska), Dolińska, Foluszczyk(70' Wiącek).