Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciągną ciepło do nowych osiedli

kk
Coraz dłuższa jest liczba budynków na terenie miasta, które są ogrzewane przez miejską ciepłownię. MGK systematycznie inwestuje w rozbudowę sieci, zwiększając tym samym i liczbę klientów, i - docelowo - przychody ze sprzedaży ciepła.

- Właśnie w tej części miasta są prowadzone największe roboty sieciowe realizowane na sieci magistralnej - mówi Sławomir Wers, dyrektor finansowy miejskiej spółki. I precyzuje, że inwestycja polega na przebudowie magistrali ciepłowniczej dn 500 w obudowie kanałowej na sieć w technologii rur preizolowanych na długości ok. 367 metrów bieżących w ul. Krzywoustego w ścieżce lub sąsiedztwie planowanej ścieżki rowerowej. Koszt tego przedsięwzięcia to 830 tys. zł. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm z Torunia. Prace mają się zakończyć pod koniec sierpnia. Drugą dużą (ponad 400 metrów bieżących) inwestycją jest położenie sieci ciepłowniczej dn100 od ul. Kopernika do ul. Leśnej.

- Sieć ta obejmie swym zasięgiem dwa bloki mieszkalne przy ul. Wojska Polskiego , pięć bloków mieszkalnych przy ul. Leśnej oraz aktualnie budowany przez dewelopera budynek przy ul. Leśnej 7-8 - informuje Sławomir Wers, dodając, że docelowo budowana sieć zasili w ciepło planowane osiedle mieszkaniowe “Apartamenty Leśna Dolina” składające się z trzynastu budynków mieszkalnych zlokalizowanych na północ od ul. Leśnej na byłych terenach wojskowych.
W Oleśnicy ciepło z miejskiej ciepłowni trafia do ok. 8 tysięcy mieszkań. Średni koszt ogrzania 50-metrowego mieszkania to 125 zł miesięcznie.
W ciągu roku na potrzeby produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej ciepłownia zużywa około 20 tys. ton miału węglowego. Zakład Gospodarki Cieplnej należący do MGK w Oleśnicy wytwarza ciepło w czterech kotłach opalanych miałem węglowym o łącznej mocy ponad 44 MW. Praca wykonywana jest w systemie ciągłym przez cały rok, z tym że w okresie maj – wrzesień pracuje tylko 1 kocioł ogrzewając wodę na potrzeby ciepłej wody użytkowej.
- Sezon 2016/2017 w zakresie ciepłownictwa był udany dla naszej spółki z uwagi na nowe przyłączenia obiektów i przede wszystkim relatywnie chłodną aurę, szczególnie w miesiącach styczeń – luty oraz w kwietniu - przyznaje Sławomir Wers. - Sprzedaż ciepła za I kwartał była rekordowa w historii Spółki, a ostatni tak korzystną pogodę dla MGK zanotowaliśmy w 2010 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto