W Herbach zawodnicy Atola pływali na medal

bk
Zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego Atol reprezentowali Oleśnicę na II Międzynarodowym Mitingu Pływackim „Szukamy młodych talentów”.

Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym, ale przede wszystkim były mocno obsadzone pod kątem sportowym. Na pływalni w Herbach zjawiło się ponad pięciuset zawodników i zawodniczek z 28 klubów z Polski i Czech. Oleśniczanie pływali w składzie: Marcel Waga, Nikola Sorżycka, Dominik Pawłowski, Igor Wieczorek, Karol Krzekotowski, Anna Gąszczak, Hanna Zdanowicz, Mikołaj Kania, Jakub Bielawski, Daniel Kowalski oraz Julia Sarna dla której był to pierwszy start w oficjalnych zawodach pływackich.
Najlepiej wypadli Karol Krzekotowski, który zdobył srebro na dystansie 100 m stylem zmiennym, brąz na 200 m stylem dowolnym oraz czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Po raz kolejny z zawodów pływackich z medalami wrócił Daniel Kowalski – na 100 m stylem dowolnym wypływał srebro, do którego dorzucił brąz na 100 m stylem dowolnym. Po raz pierwszy na podium zawodów stanął Dominik Pawłowski który poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe zdobył dwa brązowe medale na 100m stylem zmiennym oraz na 100 metrów stylem grzbietowym. Na 100 metrów dowolnym do medalu brakło niewiele i ostatecznie Dominik został sklasyfikowany na czwartej pozycji.
Razem z Dominikiem na podium stanął też Igor Wieczorek, który bijąc swój własny rekord życiowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym odebrał z rąk Wójta Gminy Herby srebrny medal. Na 100 metrów stylem dowolnym Igor przypłynął na 6 pozycji, a w „setce” zmiennym był 7.
O dużym pechu może mówić Anna Gąszczak, która gdyby nie dyskwalifikacja za minimalnie przed wczesny start na 100 m stylem grzbietowym byłaby na najwyższym stopniu podium. Na szczęście nerwy zostały opanowane w trzecim starcie, gdzie płynąc 50 m stylem grzbietowym „wypływała” srebrny medal do pierwszego miejsca tracąc zaledwie 0,6 sekundy.