Udany weekend oleśnickiej Torpedy

ip
W miniony weekend zawodnicy pływackiej Torpedy Oleśnica ścigali się w dwóch miastach.

Najstarsza grupa wpłynęła na „głębokie wody” do Katowic. Na pływalni miejscowego AWF-u im. Jerzego Kukuczki pojawiło się 823 zawodników z 67 klubów a Puchar Silesia okazał się największą imprezą pływacką w Polsce. Na tych zawodach Torpedę reprezentowali: Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska, Wojciech Kuras, Julia Janik i Maria Krzywak.

Zawody od początku ułożyły się bardzo pomyślnie. Znakomity wynik na 50 klasycznym uzyskała Adrianna Szwabińska zajmując drugie miejsce w swojej kategorii i jednocześnie stając się obecnie trzecią żabkarką na tym dystansie w Polsce. Również srebrny medal na 100 klasycznym zdobył Wojciech Kuras,który dołączył tym samym do ścisłej czołówki rankingu ogólnopolskiego. Prawdziwą bombę odpaliła w drugim bloku zawodów Adela Piskorska. Na dystansie 100 grzbietowym zdobyła złoty medal w swojej kategorii a w sesji finałowej w kategorii open zajęła drugie miejsce. Wynik jaki uzyskała gwarantuje jej obecnie drugą pozycję w Polsce w kategorii 14 latek. Świetne starty zaliczyła również Julia Janik, która na dystansie 50 dowolnym zajęła trzecie miejsce i również popłynęła w finale open tej konkurencji. Do tego dorobku Ada Szwabińska dołożyła srebrny medal na 50 dowolnym, Wojciech Kuras srebrny na 50 motylkowym ,brązowy na 50 klascznym i 100 dowolnym, a Adela Piskorska złoty na 50 grzbietowym – w tej konkurencji Adela połynęła w finale open i zajęła trzecie miejsce- oraz brąz na 200 dowolnym. Razem z Pucharu Silesia Torpeda przywiozła 12 medali :2 złote, 4 srebrne, 4 brązowe oraz z sesji finałowej open srebrny i brązowy.

W tym samym czasie w Osiecznicy -346 zawodników z 26 klubów -młodsi zawodnicy Torpedy wywalczyli 12 medali. Reprezentacja klubu : Wiktor Sajewicz, Gabrysia Wójcik, Wojciech Okoń, Mateusz Okoń, Julia Izydorczyk i Alicja Szwabińska. Mateusz Okoń zdobył cztery medale: złoty na 50 klasycznym. Mateusz na tym dystansie zdeklasował konkurentów i uzyskał znakomity wynik, który może okazać się rekordem okręgu dolnośląskiego- to jest do sprawdzenia. Srebrny medal Mateusz wywalczył na 50 grzbietowym i 25 motylkowym oraz brązowy na 50 dowolnym. Jego brat Wojciech Okoń zdobył trzy medale ale wszystkie koloru złotego. Zawodnik Torpedy był niepokonany na 25 motylkowym, 50 grzbietowym i 50 dowolnym. Wszystkie te starty zaowocowały bardzo wartościowymi wynikami. Julia Izydorczyk startowała tylko dwa razy w jednym bloku i zdobyła dwa medale. Złoty na 50 dowolnym i brązowy na 50 klasycznym. Gabrysia Wójcik była trzecia na 50 grzbietowym i druga ze srebrnym medalem na 50 klasycznym. Wiktor Majewicz zdobył srebrny medal na 25 klasycznym.