Worek medali lekkoatletów WKS-u Oleśniczanki i Echa Twardogóra

Adam Besz
14 medali zdobyli zawodnicy WKS-u Oleśniczanki i Echa Twardogóra podczas Halowych Mistrzostw Województwa w Jabloncu, które odbyły się w miniony weekend.

6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale zdobyli zawodnicy powiatu oleśnickiego reprezentanci WKS Oleśniczanki (8) i MLKS Echa Twardogóra (6). - To naprawdę świetny wynik i kolejny rok dobrych występów lekkoatletów podczas rozgrywanych od wielu lat halowych mistrzostw województwa w lekkoatletyce w kategoriach juniorów U 18 i U 20, a pierwszy raz wspólnie z młodzikami U 16 - informuje Paweł Olszański.

Królową sprintu została Adriana Gąsior, która jest na czele rankingu krajowego w obu sprinterskich konkurencjach w kategorii U 20. Dwa medale zdobywali także Maciej Raburski w biegach na 60 ppł (3) i 300 m (1) U 16 oraz dwa srebrne Jakub Kaspryszyn (również w biegach na 60 ppł i 600 m). Bez szans zostawił swoich rywali Miłosz Wieczorek w biegu na 600 m, który po drodze uzyskał międzyczas na 300 m (39,5 sek.), zbliżony do brązowego medalisty na tym dystansie.

Dawid Kałwiński zwyciężył w biegu na 1000 m U 18, a w kategorii U 20 zaciętą walkę na tym samym dystansie stoczyli Michał Pytel z Robertem Kulikiem. Zwyciężył Michał o 0,11 sek. - Bardzo cieszy fakt, iż najwięcej z wszystkich medali było złotych i do tego z bardzo wartościowymi rezultatami, które w kategoriach juniorów pozwalają myśleć o walce w finałach lub nawet medalowych pozycjach podczas zbliżających się Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu 14-16.02.2020. Wyniki, co należy podkreślić, to zasługa i systematycznego treningu zawodników, ale i dużego zaangażowania trenerów obu klubów - relacjonuje Olszański.