Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa sesja Rady Miasta Oleśnicy. Radni debatują nad raportem o stanie gminy (RELACJA NA BIEŻĄCO)

Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka
kadr z relacji live sesji
Podczas dzisiejszej sesji radni debatowali nad raportem o stanie Gminy Miasta Oleśnicy za 2020 rok. Odbędzie się także głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Janowi Bronsiowi.

-Przedstawiony raport zawiera m.in. omówienie podstawowych informacji takie jak dane demograficzne, dane związane z drogami, środowiskiem, infrastrukturą, zagadnienia z dziedzin sportu w 2020 roku - powiedział burmistrz Jan Bronś.

Raport odnosi się też do budżetu obywatelskiego, który realizowany był po raz 5. Burmistrz Jan Bronś wspomniał o zakupie m.in. namiotu cyrkowego dla fundacji OFCA, którego koszt wyniósł 150 tys. zł. Włodarz odniósł się także do niezrealizowanego przedsięwzięcia, jakim było utworzenie "Zakątka Japońskiego" w Oleśnicy. -Pomimo postępowania przetargowego nie udało się wyłonić wykonawcy - dodał.

Opinie komisji

Wszystkie Komisje Rady Miasta Oleśnicy pozytywnie zaopiniowały dokument. - Przedstawiony raport spełnia wszystkie wymogi - powiedział Grzegorz Żyła, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury.

Debata

Podczas debaty wypowiedział się m.in. radny Marek Kamaszyło. -Inwestycje zaplanowane przez poprzedni samorząd są realizowane w obecnej kadencji. Mimo pandemii samorząd nie zwalnia tempa. Miasto realizuje prawidłowo swoje zadania- przekazał radny.

Radny Michał Kołaciński na początku swojego wystąpienia podziękował autorom raportu. - Ci ludzie pracują z problemami oleśniczan na co dzień - przekazał. Pojawiły się też krytyczne uwagi. - Brakuje nam pewnej perspektywy czasowej i porównawczej w raporcie, można było poszerzyć zakres - dodał radny.

W debacie udział wziął również Tomasz Krawczak, prezes Stowarzyszenia Służby Ratownicze w Oleśnicy. Na początku swojego wystąpienia przybliżył zakres działalności stowarzyszenia i jego historię. - Stowarzyszenie tworzą ludzie z pasją, nie zarabiamy na tym, co robimy, nie pobieramy wynagrodzeń. Prowadzimy szkolenia, zabezpieczamy różnego rodzaju wydarzenia, wspieramy system ratownictwa medycznego - przekazał Krawczak.

Miniony rok nie był dla nas łatwy - przekazał Krawczak. - Na prośbę dyrekcji rozpoczęliśmy dyżury w strefie triage przy szpitalu w Oleśnicy, realizowaliśmy transporty covidowe. Wszystkie działania nie byłyby możliwe bez wsparcia innych osób czy instytucji - mówił.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto