Ścieżki rowerowe do 34 km od Oleśnicy. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 14 - 15 maja?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 34 km od Oleśnicy jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 34 km od Oleśnicy jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/lzf
Udostępnij:
Rozważasz trasę rowerową z Oleśnicy? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 14 - 15 maja mamy 5 ciekawych tras. Są różne pod względem trudności czy odległości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 34 km od Oleśnicy. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Oleśnicy warto sprawdzić w weekend 14 - 15 maja.

Ścieżki rowerowe w pobliżu Oleśnicy

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 34 km od Oleśnicy, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 14 maja w Oleśnicy ma być 23°C. Nie powinno padać. W niedzielę 15 maja w Oleśnicy ma być 23°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Wrocławska Pętla

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 27,19 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 19 min.
 • Przewyższenia: 57 m
 • Suma podjazdów: 1 901 m
 • Suma zjazdów: 1 899 m

Wielogorski poleca trasę mieszkańcom Oleśnicy

Fajna wrocławska pętla :)
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Trasa obiektów militarnych Wrocławia

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 63,26 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 57 min.
 • Przewyższenia: 17 m
 • Suma podjazdów: 171 m
 • Suma zjazdów: 171 m

Trasę rowerową mieszkańcom Oleśnicy poleca MarioM

Trasa obiektów militarnych Wrocławia tworzy dużą, 63-kilometrową pętlę wiodąca przez większość zabytkowych obiektów militarnych wewnętrznego pierścienia obronnego miasta. W 1889 r. naczelne dowództwo armii niemieckiej podjęło decyzję o stworzeniu
Festung Breslau (Twierdzy Wrocław). Budowano ją ponad pół wieku. W pierwszym etapie rozbudowy fortyfikacji, trwającym od lat 90. XIX w. do końca I wojny światowej, powstało prawie trzy czwarte wszystkich umocnień Twierdzy. Pozostałe obiekty powstawały w okresie międzywojennym oraz podczas II wojny światowej. Po wojnie rozpoczęto likwidację fortyfikacji, choć nie na całej linii umocnień.
Na zespół obiektów twierdzy składa się cały wachlarz budowli militarnych tworzących pierścień umocnień wokół miasta (w dwóch liniach – wewnętrznej i zewnętrznej). Od strony południowej główną, wewnętrzną linię obrony wyznaczał nasyp kolejowy,
natomiast od północy stanowiska obronne w linii rzeki Widawy. Dziś znajdują się tam liczne schrony, bunkry i zespoły forteczne, które uchowały się w relatywnie dobrym stanie. Poniżej krótki opis najczęściej spotykanych obiektów na trasie. Schrony kompanii piechoty zbudowane w latach 1890-1901 to jeden z elementów fortyfikacji składających się na Twierdzę Wrocław. Schrony przeznaczone były zazwyczaj dla 250 żołnierzy. Od strony czołowej przykrywała je warstwa ziemi, od tyłu pierwotnie miały ceglaną elewację oraz duże otwory wejściowe zamykane dwuskrzydłowymi bramami (które oryginalne można oglądać na ul. Dembowskiego). Mniejsze drzwi stanowiły wejście do korytarza. Na czas mobilizacji duże wejścia zamurowywano, w otworach okiennych wieszano pancerne żaluzje, dzieląc jednocześnie korytarz wewnętrznymi drzwiami przeciwpodmuchowymi (w niektórych schronach, np. na Brochowie, likwidowano tylko część wjazdów, wstawiając w ich miejsce okna). Ponieważ w czasie walk przemieszczanie się wewnątrz schronu było możliwe tylko poprzez przejścia łączące naprzemiennie poszczególne pomieszczenia, 15 schronów zmodernizowano, wprowadzając oryginalne, wrocławskie rozwiązanie – do elewacji dobudowano zewnętrzny, betonowy pancerz, w środku którego biegł kolejny trakt komunikacyjny tworzący przedsionki śluzy. Tamże zainstalowano też mechaniczny (elektryczny bądź ręczny) system wentylacji obiektu. Wylot wentylacyjny zasłonięty był sporą perforowaną płytą stalową (można ją jeszcze znaleźć w kilku obiektach, np. na Olsztyńskiej). Wewnątrz schronów można zauważyć, iż sklepienia w pomieszczeniach opadają w kierunku przykrytego ziemią czoła obiektu – dzieje się tak w celu lepszego odprowadzenia wody z pokrycia oraz należytego funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej, której wylot stanowiły kominki nad wejściami (w pierwotnym projekcie bez dodatkowego płaszcza).
We Wrocławiu istniało także sześć fortów kompanii piechoty – punktów oporu stworzonych na bazie schronu kompanii piechoty (z zewnętrznym pancerzem). W ich skład wchodziły ponadto dwa schrony-wartownie (gdzie trzymano także agregaty
prądotwórcze), rozbudowany ciąg stanowisk strzeleckich wraz ze ślimakowymi stanowiskami obserwacyjnymi oraz 1-2 biernymi schronami obsługi ckm-u. Żelbetowe stanowiska strzeleckie o długości 120-140 m otaczały nieregularną linią zespół fortyfikacji
od strony frontowej i były podzielone na kilkanaście odcinków. Od strony natarcia osłonięte były szerokim nasypem ziemnym, przed którym zazwyczaj biegł rów z wodą z zasiekami na dnie. W ciągu stanowisk strzeleckich umieszczone były 2-3 stanowiska obserwacyjne w kształcie ślimaka (prawoskrętne odpowiednio na prawej flance), wykonane ze dwóch warstw stalowych blach wypełnionych dębiną. Dziś o istnieniu tych stanowisk świadczą jedynie resztki blachy zespolonej z betonowym murem. Dodatkową osłonę fortu stanowił nieregularny, wewnętrzny pierścień nasypów. Obiekt typu magazynowego, wybudowany został w latach 1899-1900 i, w odróżnieniu od pozostałych budowli tego typu, jako jedyny ukryty jest w głębokim wykopie na małym wzniesieniu. Ponadto posiada także cieńszy niż w innych tego typu budowlach strop oraz trzy bramy wjazdowe przebudowane na otwory okienne.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Na URAZ przez ... w siną dal

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 85,24 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 20 min.
 • Przewyższenia: 51 m
 • Suma podjazdów: 369 m
 • Suma zjazdów: 369 m

Trasę rowerową mieszkańcom Oleśnicy poleca Taz77

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Opatowice - Trestno - Wrocław

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 27,4 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 17 min.
 • Przewyższenia: 81 m
 • Suma podjazdów: 700 m
 • Suma zjazdów: 691 m

Wielogorski poleca trasę mieszkańcom Oleśnicy

Tereny wodonośne Wrocławia
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 67,86 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 14 min.
 • Przewyższenia: 31 m
 • Suma podjazdów: 82 m
 • Suma zjazdów: 83 m

Wiesiek poleca trasę rowerzystom z Oleśnicy

Na południowy zachód od Wrocławia, kilkanaście kilometrów za miastem znajduje się Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy. Na trasie oprócz ładnej przyrody odnajdziemy kilka zadbanych, ale i opuszczonych zabytków.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Trans 2.0 Sr 28 Niebieski Biały Połysk 2021

1 899,00 zł1 525,00 zł-20%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 299,00 zł1 859,00 zł-19%
miejsce #3

Kross

Kross Trans 1.0 Sr 28 Czarny Szary Połysk 2021

1 599,00 zł1 329,00 zł-17%
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie kraje są najbardziej “odporne klimatycznie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie