Piłkarska Klasa A: Tak nie wolno grać

Grzegorz Kijakowski
Zespół z Solnik nie poradził sobie  we Wrocławiu z Polarem
Zespół z Solnik nie poradził sobie we Wrocławiu z Polarem
Piłkarze Widawy Bierutów zapomnieli, że mecz trwa dwie połowy. Punkty stracił też LZS, wygrała tylko Smolna

Ekipa Grzegorza Grafa i Bartłomieja Czarkow-skiego koniecznie chciała zmazać plamę, po ubiegłotygodniowej porażce z GKS-em Mirków. Gorąco jednak zrobiło się już w 15. minucie meczu, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla gości. Na szczęście Łukasz Pustelnik zdołał wybronić jedenastkę.
Zaledwie minutę później, gra przeniosła się pod pole karne Widawy. Tam jeden z zawodników Kiełczowa zagrał ręką i arbiter wskazał na wapno. Litości dla rywala nie miał Grzegorz Graf, który strzelił pewnie wyprowadzając KS na prowadzenie.
Po zmianie stron, w 55. minucie, w dogodnej sytuacji przestrzelił Adrian Sikora. Ale trzy minuty później było już 2:0. Szymon Dacków, wykonywał rzut różny i tak precyzyjnie podkręcił piłkę, że ta wpadła do siatki nad bezradnie interweniującym bramkarzem Widawy!
W 65. minucie swojej bramki doczekał się w końcu Sikora. Doszedł do bezpańskiej piłki, wymanewrował obrońcę i strzelił, w kierunku bliższego słupka ustalając wynik spotkania na 3:0.

W kiepskich nastrojach z Radwanic wracali zawodnicy Widawy Bierutów. Po pierwszej połowie podopieczni Piotra Przybyła prowadzili 2:0 po trafieniach Daniela Magiery i Szczepana Wróblewskiego. W drugich 45 minutach losy meczu zupełnie się jednak odmieniły i Kolektyw zdołał nie tylko odrobić straty, ale zadać też decydujący cios wygrywając 3:2.

Gorycz porażki musiał także przełknąć LZS. Zespół Polaru wypunktował gości strzelając w godzinę trzy bramki. - Zagraliśmy bardzo słabo. Nic dobrego o tym meczu nie można powiedzieć. Polar dobrze operował piłką, po prostu nas rozjechał. Dobrze, że w bramce stał Sebastian Kargol, bo mogliśmy przegrać jeszcze wyżej - szczerze ocenił występ swojego zespołu trener Grzegorz Maliga.

Smolna - Widawa Kiełczów 3:0 (1:0)
Bramki dla KS-u: Graf, Dacków, Sikora.KS: Pustelnik - Strójwąs, Rzepka, Graf, Kowiel(55. Siuś), Hajduk(66. Kurczab), Czarkowski, Kowalczyk, Dacków, Olczykowski (73. A. Pustelnik), Sikora (73. Napieraj).

Radwanice - Widawa 3:2 (0:2)
Bramki dla Widawy: Magiera, Wróblewski.Widawa: Szczepański - Brzeziński, Jarząb, Ćwiek, Fenik, Walendzik, Doniec (75. Gajewski), Muller, Chirowski (65. Ofton), Magiera (75. Moś), Wróblewski.

Polar Wrocław - LZS 3:0 (0:0)
LZS: Kargol - Golimowski(72. Smolak), Czachor, Kokot(75. Maliga), K. Schubert (46. M. Schubert), Grzyb, Stęplowski, Janeczek, Leszczyszyn, Magiera, Madej.

1. Huragan Minkowice 10 23 16-12