Dąb mistrzem, przebudzenie Zbytowej, wygrana Iskry i Gręboszyc

Dąb Dobroszyce już ma zapewniony awans, a jak przedstawia się sytuacja u pozostałych drużyn?

Awans już mają
Piłkarze Dębu Dobroszyce mogą już być myślami przy grze w A-klasie w następnym sezonie. Wysoka wygrana 10:1 nad KS-em Komorów pozwoliła otworzyć szampany i cieszyć się z awansu. Bramki dla zespołu z Dobroszyc strzelali Miłosz Bolaczek(3), Jarek Klimkowski(3), Szymon Kuraś, Jarosław Pydymowski, Dawid Konica oraz Wojciech Koksztys. W następnym meczu Dąb zmierzy się z Gromem Szczodrów.

Sokół bez Victorii
Zespół z Sokołowic uległ na własnym boisku 2:5 Victorii Zawonia. Sokół dwukrotnie cieszył się z bramek po strzałach Rafała Kubiaka oraz Przemysława Trzópka. Sokołowiczanie są na ostatnim miejscu w tabeli, a teraz ich rywalem będzie Sokół Kaszowo.

Gręboszyce przepłynęły Widawę
Podopieczni Tomasza Idziorka odnieśli zwycięstwo 2:1 nad Widawą Stradomia. Trzech punktów nie byłoby, gdyby nie pomoc gości, bo jeden z zawodników Widawy skierował piłkę do własnej siatki. Autorem drugiego gola dla gręboszyczan był Cezary Hajntze. KS znajduje się na siódmej pozycji, a jego najbliższym przeciwnikiem będzie GKS Kamień.

Iskra przeniosła Kamień
Drużyna z Wabienic już po niespełna kwadransie gry prowadziła na własnym boisku z GKS-em Kamień po bramce Dawida Batóga. Dziesięć minut po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do Iskry. Na pięć minut przed końcem spotkania Damian Gadziński mocnym strzałem zapewnił komplet punktów. Iskra to dziesiąty zespół w tabeli z 30 punktami w dorobku. W niedzielę zagra z GKS-em Dziadowa Kłoda.

Akademia na remis z Różanką
Seniorski zespół Akademii Piłkarskiej Oleśnica mierzył się u siebie z Różanką Wrocław. Oleśniczanie od ósmej minuty wygrywali po trafieniu Jana Ropuszyńskiego, ale ostatecznie każda z drużyn zgarnęła po punkcie, bo mecz zakończył się remisem 2:2. Drugi gol dla Akademii był autorstwa Filipa Wolnego.

Zbytowa się przebudziła
Zbytowianie mierzyli się na wyjeździe ze Spartą II Wrocław i zwyciężyli 5:1. Bramki wśród zespole prowadzonym przez Jacka Klata zdobyli Paweł Jurkiewicz(2), Karol Klat(2) i Patryk Gardzilewicz. Oponentem wicelidera grupy V będzie Zalesie Wójcice.