Zwycięstwa Olimpii Oleśnica i Widawy Bierutów

BM
Adam Szczypkowski (żółty trykot) zdobył jedną z trzech bramek Widawy w meczu przeciwko Żórawinie fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Trzecią wygraną z rzędu zanotowali piłkarze Olimpii Oleśnica. Podopieczni trenera Grzegorza Grafa 3:2 pokonali Wratislavię Wrocław.

Już po niespełna kwadransie oleśniczanie prowadzili. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne posłał Arkadiusz Smyczyński. Tam, na dalszym słupku najwięcej sprytu zachował Michał Hałapacz i skierował piłkę do bramki rywali. W 22. minucie do remisu doprowadził zespół prowadzony przez... Grzegorza Sajewicza, którego jeszcze niedawno oglądaliśmy w trykocie Olimpii. Piłkę stracił Szymon Mrowicki, co wykorzystał Wojciech Gołębiewicz i w sytuacji sam na sam pokonał Kamila Kruszyńskiego.
Rachwał z odsieczą
Po przerwie bramkę na 2:1 zdobyli wrocławianie. Dośrodkowanie wykorzystał Marcin Sys. Ale chwilę później ponownie był remis. Znów „Smyku” wykonywał rzut rożny. Tym razem w polu karnym najwyżej wyskoczył Sebastian Rachwał i po raz pierwszt pokonał bramkarza gospodarzy. Po raz drugi uczynił to w końcówce meczu, zdobywając gola na wagę zwycięstwa.

Wratislavia Wrocław 2 (1)

Olimpia Oleśnica 3 (1)

Olimpia: Kruszyński – Kędzierski, Antosiewicz, Mrowicki, Rzepka, Hałapacz, Olczykowski (60. Polak), Smyczyński, Rachwał (85.Zadka), Sopart (75.Sikora), Mochocki (90.Szymański).

Zjedli Żórawinę
Również piłkarze z Bierutowa zaliczą weekend do udanych. Widawa pokonała na własnym boisku 3:2 KS Żórawina. Strzelanie rozpoczął Daniel Magiera, który w 35 minucie pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednego z rywali. W 56. minucie znów w roli głównej wystąpił Magiera. Ponownie pokonał golkipera z rzutu karnego. Tym razem po faulu na Pawle Majchrzyku. Dziesięć minut później bierutowianie prowadzili 3:0. Bramkę strzelił Adam Szczypkowski.
Końcówka była jednak nerwowo, bo sześć minut przed końcem Kamil Kaczmarek posłał piłkę z rzutu wolnego w okienko bramki Daniela Krupińskiego, a za moment z bliskiej odległości nie do obrony uderzył Przemysław Kiełcz i goście uwierzyli w korzystny wynik. Bramki już jednak nie padły i trzy punkty zostały w Bierutowie, a Widawa przerwałą serię meczów bez zwycięstwa. a