BM
Grzegorz Kaczmarek i spółka odnieśli pewną wygraną
Grzegorz Kaczmarek i spółka odnieśli pewną wygraną fot. Bartek Michalak
Podopieczni Piotra Gliniaka pokonali WSTK Wschowa 93:59

Udanie przywitali się ze swoją publicznością na otwarcie nowego sezonu dolnośląskiej trzeciej ligi zawodnicy Koszykarskiego Klubu Oleśnica. Podopieczni trenera Piotra Gliniaka w sobotnie popołudnie podejmowali na parkiecie hali sportowej OKR Atol dobrze znany sobie WSTK Wschowa. Już pierwsza kwarta inauguracyjnego spotkania dała sygnał, kto będzie faworytem tego meczu.

Błękitna Gwiazda prowadziła po niej 21:17, ale rozkręcić miała się dopiero w drugiej, w której wyraźnie odskoczyła rywalom już na aż 16 “oczek”, aby przed drugą połową meczu prowadzić 49:33. Trzecie część pojedynku również przebiegła pod dyktando Grzegorz Kaczmarka i jego kolegów. To właśnie doświadczony kapitan KKO wziął na barki ciężar gry, zapisując na swoim koncie aż 33 punkty. Pierwsze punkty w seniorskiej ekipie zanotowali też Jakub Kryczka i Karol Kruczała. Przed ostatnią kwartą przewaga KKO była już miażdżąca i sięgnęła 32 “oczek”, a wynik na tablicy brzmiał 71:43. W ostatniej oleśniczanie ze spokojem utrzymali dystans do rywali, aby ostatecznie wygrać pewnie 93:59.