Wygraną SPR-owi Oleśnica dała dobra gra w defensywie

Oleśniczanie na własnym parkiecie pokonali wyżej notowanego rywala 26:18.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie. Wynik rzutem ze skrzydła otworzył Łukasz Kumejko. Rywale odpowiedzieli trafieniem na remis, ale potem kolejne dwa celne rzuty oddali oleśniczanie i zrobiło się 3:1. Prowadzenia SPR nie oddał już do końca meczu.

Po kwadransie na tablicy widniał wynik 6:4 dla zawodników Grzegorz Wosia. A pięć minut później przewaga wzrosła do stanu 9:5. Kluczem do sukcesu była gra w obronie, a także postawa w bramce Jakuba Leśniaka, który w sobotni wieczór wyłapał sporo rzutów rywali. Wiele skutecznych interwencji zaliczyli też bramkarze GOKiS-u. Gdyby oleśniczanie spisywali się lepiej w ataku to wynik do przerwy mógł być dużo bardziej okazały, a i tak do szatni schodzili prowadząc pewnie 17:11. Druga część spotkania to jeszcze więcej twardej, kontaktowej gry z obu stron i szybkiego tempa gry.
Rywale zdołali po kwadransie zmniejszyć stratę nawet do trzech trafień (18:15), ale SPR cały czas kontrolował sytuację i korzystny wynik nie tylko utrzymał do końca, ale po bramkach w ostatnich minutach zwyciężył 26:18.
Przed meczem seniorów ligowy mecz grali też juniorzy młodsi SPR-u. Niestety, mimo prowadzenia do przerwy 13:10 , przegrali z Górnikiem Złotoryja 20:23.

SPR Oleśnica - GOKiS Kąty Wroc. 26:18 (17:11)

SPR Oleśnica: Leśniak, Kruk, Kulak 3, Przedbora 5, Kumejko 2, Skiba, Przeworski 1, Pietras 2, Kowalski 4, Grela 7, Kiebus 1, Dec, Hutnik, Woś, Szmidt.