Wilki na górskim maratonie i crossie

Bartek Michalak

W miniony weekend we Wrocławiu odbyła się już druga edycja cyklicznych biegów crossowych pod nazwą City Trail. Cykl polega na tym, że przez 6 miesięcy, od października do marca, odbywają się zawody na dystansie 5 km trasą wiodącą ścieżkami Lasu Osobowickiego. Klub Biegacza Lupus reprezentowało w pierwszej jego odsłonie dwoje biegaczy. Marta Sonnek zajęła 154. miejsce z czasem 22:09, a Tomasz Frysztak uplasował się na 315. pozycji z wynikiem 26:05. W sumie wystartowało 580 osób.

Z kolei w miejscowości Radziechowy koło Żywca odbył się X Maraton Beskidy - III Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim. Jubileuszowy maraton, którego pomysłodawcą był Edward Dudek zgromadził na starcie około 300 zawodników. Wśród nich byli też biegacze Lupusa, zajmując wysokie miejsca. Łukasz Szoba był 37. z wynikiem 4:13:49, a Krzysztof Wajerowski ukończył bieg na 50. miejscu z rezultatem 4:25:22.