Widawa Bierutów zainaugurowała sezon wygraną 3:0 nad Burzą Chwalibożyce

Piłkarze Widawy Bierutów mieli w niedzielę powód do radości
Piłkarze Widawy Bierutów mieli w niedzielę powód do radości fot. Grzegorz Kijakowski
Podczas niedzielnego otwarcia piłkarskiego sezonu 2015/2016 na stadionie miejskim w Bierutowie nie zabrakło niczego. Były bramki, rzuty karne, czerwona kartka, ale zacznijmy od początku.

Przez pierwszy kwadrans oba zespoły nie forsowały tempa, lecz to Widawa była bliższa zdobycia bramki. Krzysztof Bezak został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, lecz bramkarz Burzy obronił strzał „Beziego”. Trzy minuty później prowadzenie Widawie mógł dać Marcin Walendzik, który po wybiciu piłki przez jednego z graczy Burzy oddał strzał z pierwszej piłki, ale ten przeleciał obok bramki. Po przeciwnej stronie Sebastian Idziorek za wiele pracy nie miał, bo goście o ile już strzelali, robili to niecelnie.

Po upływie drugiego kwadransa „Bezi” po idealnym podaniu Hassana Hosniego znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz lepszy znów okazał się golkiper. Chwilę później sprawy w swoje ręce wziął sam Hosni i w 34. minucie po wykończeniu składnej akcji w debiucie zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Widawy. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego byli drużyną lepszą, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek. I przy nich ogromny udział miał debiutant. Najpierw w 73. minucie rzut karny po faulu na Dawidzie Stanisławskim, bo o nim mowa, wykorzystał Sebastian Rachwał, a dwie minuty później „Dawidek” po dośrodkowaniu Dawida Chirowskiego z rzutu wolnego, sam głową skierował piłkę do siatki i ustalił wynik na 3:0.
Wcześniej Piotr Kościelny z Burzy otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko przed regulaminowym końcem gry, a jego koledzy radzili sobie w „dziesiątkę”. Dzięki wygranej spadkowicz z IV ligi został pierwszym liderem klasy okręgowej w nowym sezonie.

Widawa Bierutów - Byrza Chwaliborzyce 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Hosni (34), 2:0 Rachwał (73), 3:0 Stanisławski (75).
Widawa: Idziorek - A. Szczypkowski, Mueller, Jarząb, Sobiesiński, Nowak, Ł.Szczypkowski (60 Chirowski), Hosni, Rachwał (87 Woźniak), Walendzik (81 Sobol), Bezak (60 Stanisławski).