W derbowym meczu Olimpia Oleśnica pokonała przy Brzozowej Widawę Bierutów 2:1

W pierwszych derbach w klasie okręgowej z udziałem Olimpii Oleśnica i Widawy Bierutów lepsi okazali się gospodarze, ale początkowo spotkanie lepiej ułożyło się dla przyjezdnych z Bierutowa i to oni jako pierwsi byli na prowadzeniu.

Gdy na sędziowskim zegarku wybiła 20. minuta prostopadłe podanie z głębi pola posłał Dawid Chirowski, a jego adresat Adam Szczypkowski znalazł się oko w oko z Tomaszem Idziorkiem, pokonując doświadczonego golkipera i było 1:0.

Szybka odpowiedź
Znakomity powrót na stadion miejski w Oleśnicy zaliczył Jakub Kędzierski, były gracz Pogoni Oleśnica, który już minutę później spłacił trenerowi Grzegorzowi Grafowi powierzony kredyt zaufania. To on właśnie dopadł do wybitej po dośrodkowaniu futbolówki i strzelając z dystansu lewą nogą nie dał bramkarzowi bierutowskiej drużyny szans na skuteczną interwencję.

Początek drugiej połowy mógł należeć do bierutowian. Nie popisał się jednak Maciej Gajewski, który po dośrodkowaniu z prawej strony, z kilku metrów uderzył głową nad poprzeczką bramki „Idziora”. W odpowiedzi okazję do strzelenia gola byłem drużynie miał Sebastian Rachwał, ale trafił tylko w słupek.

Grali w „10” i wygrali
Ostatnie pół godziny gospodarze musieli grać w „dziesięciu”. Za faul na Pawle Jarząbie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał grający prezes Olimpii Oskar Olczykowski i opuścił plac gry. Grając w przewadze Widawa nie potrafiła jej udokumentować, a tymczasem dziesięć minut przed końcem zwycięstwo przypieczętowała ekipa z Oleśnicy, która bogatsza doświadczeniem z ostatnich tygodni bez jednego zawodnika wcale nie prezentowała się gorzej niż we wcześniejszych minutach.

Bierutowianie wybili dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę i wydawało się, że uczynili to na bezpieczną odległość. Mimo blisko czterdziestu metrów od bramki na strzał zdecydował się Damian Matczak i zaskoczył wysuniętego nieco Piotra Skuzę, jak się okazało zdobywając gola na wagę zatrzymania kompletu punktów na Brzozowej. a