Towarzyskie derby Widawy Bierutów i Wiwy Goszcz na remis

Krzysztof Bezak (w środku) zdobył bramkę z rzutu karnego
Krzysztof Bezak (w środku) zdobył bramkę z rzutu karnego fot. Grzegorz Kijakowski
W sobotę na bocznej płycie stadiony przy Brzozowej zagrali nie tylko zawodnicy Pogoni Oleśnica. Tuż po nich na boisko wyszli piłkarze Wiwy Goszcz i Widawy Bierutów.

Doszło więc do towarzyskich derbów wrocławskiej „okręgówki”. Zespół z Goszcza musiał gonić wynik, bo z rzutu karnego pewnie umieścił piłkę w siatce Krzysztof Bezak. Radość z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, bo jeszcze pierwszej połowie w zamieszaniu w polu karnymWidawy wyrównał Jakub Rusiecki. Po przerwie kolejne bramki już nie padły i test-mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Pogoń Solnik i Dębu
Kolejny sparing ma za sobą też LZS Solniki Małe, który po raz pierwszy zagrał pod wodzą nowego trenera, którym został Przemysław Kwiecień. Przeciwnikiem byli juniorzy starsi Pogoni Oleśnica. Podopieczni Mariusza Kartochy prowadzili już 3:0 po golach Łukasza Kryczki (2-krotnie z rzutu karnego) i Kacpra Bartusiaka. LZS zdołał jednak odrobić straty i zremisować 3:3. Trafiali Kacper Magiera, Michał Schubert i Paweł Bezak .
Straty odrobił też Dąb który po bramkach Tomasza Kapki przegrywał 0:2 z Poniatowicami. W drugiej połowie meczu odpowiedzieli Mateusz Surma, Patryk Raczkowski oraz Jacek Łoboda i to Dobroszyce wygrały 3:2.
Powodów do radości nie miała Olimpia Oleśnica, która zagrała z GKS-em Mirków/Długołęka. Piłkarze Grzegorz Grafa musieli uznać wyższość rywala z klasy okręgowej, przegrywając 0:4.