Strucla skonsumowana

BK
Siatkarz zagrał z drużyną nauczycieli wychowania fizycznego

To już czwarte towarzyskie spotkanie oleśnickich nauczycieli z reprezentacją Siatkarza Oleśnica.
- W tym meczu nie chodzi o wynik tylko o dobrą zabawę - mówił jeszcze przed rozpoczęciem zawodów - Wojciech Rozdolski pomysłodawca pojedynku.
Choć, jak zgromadzeni kibice mogli zobaczyć, siatkarski parkiet potrafi wydobyć sportowe emocje. Od samego początku zespół Siatkarza, co prawda bez swoich czołowych zawodników (Kudłaczewskiego, Materka, Andruszki), ale za to z Maciejem Kornaszewskim dominował na parkiecie. Pierwszego seta „ligowcy” wygrali 25:13.
W secie numer dwa siły nieco się wyrównały. No może do pewnego momentu. Nauczyciele pokazali kilka skutecznych akcji, a wśród nich pod siatką brylował Tomasz Banaszak z Gimnazjum nr 1. Na zagrywce równych sobie nie miał najstarszy wiekiem (nie wypominając nikomu lat) Adam Kwaczyński, który kilkoma zagraniami mógł zawstydzić młodszych kolegów. To jednak nie wystarczyło i drugiego seta belfrowie też przegrali, tym razem do 15.
Przed trzecią partią oba zespoły wymieszały się składami, aby gra była bardziej wyrównana. Choć jak wcześniej wspominano nie wynik tu był najważniejszy, a inicjatywa i pozytywny przekaz i promocja siatkówki.
Po rywalizacji na parkiecie przyszedł czas na skonsumowanie przy wspólnym stole pysznej strucli.
Nauczyciele: Mariusz Krawczykowski, Dariusz Świerczyński, Tomasz Banaszak, Adam Kwaczyński, Mirosław Mularczyk, Mariusz Puchała, Mariusz Kiryk.
MOKiS Siatkarz Oleśnica: Justyna Skowrońska, Wojciech Rozdolski, Damian Pawlik, Maciej Kornaszewski, Grzegorz Bogucki, Sławomir Żyszkiewicz.