SPR Oleśnica pokonał u siebie rówieśników ze Świdnicy

Młodzi szczypiorniści kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa
Młodzi szczypiorniści kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Zwycięska seria juniorów SPR Oleśnica

Juniorzy młodsi SPR-u czwarty raz z rzędu zeszli zwycięscy z parkietu. Tym razem ich wyższość musieli uznać zawodnicy ŚKPR-u II Świdnica.
Początek meczu należał do gości, którzy do 10 minuty prowadzili 2 bramkami (4:2). Potem sygnał do odrabiania strat dał Szymon Hajduk, dwukrotnie pokonując świdnickiego bramkarza z rzutów karnych (5:5 w 12. minucie). Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana gra, w której gospodarzom nie udawało się zbudować większej niż 2-bramkowej przewagi, głównie z powodu słabej grze w obronie. Na przerwę SPR schodził prowadząc tylko 14:13.
Początek drugiej połowy był zdecydowanie lepszy, ale aż trzy przestrzelone rzuty karne nie pozwoliły odskoczyć rywalom. Dopiero po przerwie na żądanie trenera Jacka Bolibrzucha w 46. minucie, zespół przebudził się na dobre i zbudował kilkubramkową przewagę, którą ze spokojem dowiózł do końca, wygrywając ostatecznie z drużyną ze Świdnicy 28:22.