Solenizanci dali Olimpii Oleśnica wygraną nad Gromnikiem Kuropatnik

Bartek Michalak
Oba zespoły na co dzień występują w rozgrywkach klasy A. Goście z Kuropatnika rywalizują w grupie IV, a oleśnicki zespół w grupie III.

I to reprezentanci „trójki” mieli w tym towarzyskim spotkaniu więcej powodów do zadowolenia. Wynik testowego meczu otworzył grający trener Olimpii Oleśnica Grzegorz Graf. Świętujący kilka dni wcześniej 34 urodziny “Tafu” zamienił na gol rzut karny, który sędzia Bartosz Pawluk podyktował za wcześniejsze przewinienie na Patryku Soparcie. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony ponownie w centrum akcji znalazł się szkoleniowiec oleśniczan. Dośrodkowanie z rożnego spadło prosto na głowę zupełnie niekrytego w “piątce” Grafa, ale zdobyty przez niego gol nie został uznany.

Gol na urodziny
W drugiej połowie na boisku pojawił się Rafał Zadka i potrzebował niespełna dziesięciu minut, aby wpisać się na listę strzelców. Oko w oko z wychodzącym golkiperem obchodzący dzień przed meczem 29. urodziny Zadka z zimną krwią przelobował bramkarza i podwyższył na 2:0. Kropkę nad i postawił Grzegorz Mochocki, ustalając końcowy rezultat na 3:0 dla Olimpii.

Olimpia: Idziorek – Graf, Piasecki, Mularczyk, Mogiełka, Kita, Rzepka, Polak, Zadka, Sopart, Mochocki. Zmiany: Sepetowski, Tyczyński.