Sebastian Kołodziejczyk o włos od medalu na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

GK
Maria Krzywak i Sebastian Kołodziejczyk wraz ze swoim trenerem Wojciechem Zawadzkim fot. Torpeda Oleśnica
Od 7 do 9 marca na olimpijskiej pływalni w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15. W zawodach wystartowało 468 najlepszych zawodników z 124 klubów. Klub Torpeda Oleśnica reprezentowali Maria Krzywak i Sebastian Kołodziejczyk.

Po fantastycznych Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków, w których Sebastian zdobył wicemistrzostwo Polski na długim basenie, teraz przyszło mu się zmagać na basenie krótkim. Mimo spóźnionego startu, oleśniczanin dogonił czołówkę w swojej serii i awansował do popołudniowego finału A z piątym wynikiem, poprawiając przy okazji rekord życiowy. W finale bardzo dobrze spisywał się do połowy dystansu, gdzie prowadził. Niestety po nawrocie zawodnik Torpedy stracił rytm i na metę przypłynął jako czwarty tracąc do medalowego miejsca zaledwie dwie setne sekundy. W ostatnim dniu mistrzostw znakomicie popłynął też dystans 100 metrów stylem dowolnym, awansując do finału B , w którym zajął drugie miejsce (10 lokata w Polsce).

Maria Krzywak, która tym razem bez problemów zdrowotnych pojechała na zawody w pierwszym dniu na rozgrzewkę popłynęła 50 stylem dowolnym, a potem wystartowała w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Zawodniczka Torpedy poprawiła swój czas o trzy sekundy, a to pozwoliło jej wystąpić w finale B. Nasza zawodniczka startowała jeszcze w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym, w której zajęła 18 miejsce. A w ostatnim dniu Mistrzostw w konkurencji 100 metrów grzbietem z nowym rekordem życiowym zajęła 15 miejsce.