Rundę rewanżową SPR rozpoczął od przegranej

Oleśniczanie nie zdołali zatrzymać niepokonanej Astry
Oleśniczanie nie zdołali zatrzymać niepokonanej Astry fot. Bartek Michalak
Nie udał się powrót na własny parkiet piłkarzom ręcznym SPR-u Oleśnica. Rundę rewanżową SPR rozpoczął od najtrudniejszego spotkania, czyli starcia z liderem tabeli – MKST Astra Nowa Sól.

Niepokonani nowosolanie są na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu z zeszłego roku i wygrania trzecioligowych zmagań. Choć oleśniczanie solidnie przepracowali okres przygotowawczy (czego przykładem może nieznaczna porażka 31:34 w sparingu z drugoligowym Borem Oborniki Śląskie), to lider okazał się za mocny. Drużyna pod wodzą Grzegorza Wosia uległa Astrze 23:36.

Pierwszą bramkę w hali sportowej Atola zdobył dla SPR-u Michał Kiebus. W początkowej fazie tego spotkania obie drużyny grały bramka za bramkę, aż do stanu 5:5 w 8. minucie. Niestety, później przez niemalże kwadrans rzucali wyłącznie goście. Rzutowa niemoc gospodarzy trwała, a rywale zdobyli przewagę sięgającą aż dziewięciu bramek. W końcówce przebudził się Krzysztof Grela, ale mimo trzech jego bramek na koniec pierwszej połowy Nowa Sól prowadziła 18:10.

Druga połowa również okazała się lepsza wykonaniu niepokonanych szczypiornistów Astry. Na rozpoczęcie drugich trzydziestu minut trafienie zaliczyli Grzegorz Woś i spółka, lecz później przewodzący tabeli zespół gości pewnie utrzymywał bezpieczne dystans, z czasem stopniowo powiększając różnicę bramek. Ostatecznie stanęło na trzynastu trafieniach i wysokim zwycięstwie 36:23. Warto odnotować, że w meczu szansę gry otrzymało trzech juniorów młodszych Kacper Frąckowiak, Damian Gołąb i Michał Niczypor.

SPR Oleśnica Astra Nowa Sól 23:36 (10:18)

SPR Oleśnica: Naumiec, Frąckowiak, Kulak 4, Przedbora 3, Niczypor, Szmidt, Skiba 1, Gołąb 2, Pietras 2, Kowalski 1, Grela 8, Kiebus 1, Dec 1, Hutnik, Leśniak, Woś.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani