BK
Szczypiorniści MKS-u nie znaleźli recepty na Zagłębie
Szczypiorniści MKS-u nie znaleźli recepty na Zagłębie fot. Grzegorz Kijakowski/tygodnik Oleśniczanin
Formę szczypiornistów Pogoni Oleśnica, w ostatnim pojedynku, sprawdzali gracze Zagłębia II Lubin.

Na początku meczu goście uciekli MKS-owi na 2 bramki, ale potem mecz oscylował w okolicach remisu. Pogoń miała jednak kłopot z powstrzymaniem lewo rozgrywających Zagłębia i ich obrotowych. Feralna była 23. minuta, kiedy to przeciwnicy zaaplikowali 4 bramki z rzędu i na przerwę schodzili prowadząc 19:15.
W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Lubinianie nadal dyktowali warunki na parkiecie i nie pozwalali szczypiornistom MKS-u na odrobienie strat, całe spotkanie zwyciężając 36:31.
– Widać progres w naszych atakach , ale niestety wciąż dużo pracy jeśli chodzi o defensywę. 36 bramek to zdecydowanie za duża strata i musimy znacząco wzmocnić grę w destrukcji, grać bardziej agresywnie, aby móc pokonywać przeciwników – stwierdził po spotkaniu Grzegorz Woś.
W następnej kolejce Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie.

Pogoń – Zagłębie II Lubin 31:36 (15:19)

Pogoń Oleśnica: P. Piwnicki, K. Szmidt – M. Krekora, W. Paryna, M. Rzepecki, K. Grela, K. Senyszyn, B. Czyżewski, S. Suwiczak, M. Kruk, M. Torbiarczyk, P. Jagodziński, Ł. Piwnicki, G. Woś.