Pucharowe przetarcie ŻAP Sukces przed debiutem w III lidze

Sukces zagrał w nowych strojach. Dzień przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja, którą uświetnili byli piłkarze reprezentacji Polski: Jerzy Dudek i Paweł Kryszałowicz. fot. Bartek Michalak
Faworyzowana drużyna z Bielawy prowadziła do przerwy 2:0. W odstępie dwóch minut piłka dwa razy zatrzepotała w sieci oleśniczanek. Najpierw z dystansu pod poprzeczkę uderzyła Karolina Tylak, a już dwie minuty później jej klubowa koleżanka Natalia Zagajewska podwyższyła bezpośrednio z kornera.

Wśród podopiecznych Adama Maciejewskiego najbliżej gola były Oliwia Paluch i Joanna Gabor. Pierwsza przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką, druga w bliźniaczej sytuacji minimalnie chybiła. Również po zmianie stron trwał strzelecki impas żeńskiej akademii. Gabor trafiła w słupek, a po strzale Natalii Polak rywalki w kontrowersyjnej sytuacji wybił piłkę z samej linii.
Oleśniczanki do końca walczyły o bramkę, co opłaciło się w 89. min, kiedy niefrasobliwość rosłej obrończyni Bielawy wykorzystała drobniutka Lena Michalik, strzelając pierwsząego w historii klubu gola w oficjalnym meczu. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i z awansu do dalszych gier w Pucharze Polski cieszyła się Bielawianka.

Z podniesioną głową
- Mimo przegranej, jestem ogromnie podbudowany postawą dziewcząt. Udało nam zrealizować się wszystkie przedmeczowe założenia. Myślę, że dziewczynki też czują, że wykonały dobrą robotę. Gratulacje należą się całej drużynie, a w szczególności Lenie, która po raz pierwszy grała ze starszą grupą, dostała szansę i odpłaciła się zdobytym golem - powiedział nam zadowolony z gry podopiecznych „Maja”. a

Sukces Gmina Oleśnica - Bielawianka Bielawa 1:2 (0:2)

Bramki: Michalik ­ Tylka, Zagajewska.
ŻAP Sukces: Głowacz - Strójwąs, Barzycka, Krawczyńska, Sus, Nawrot (73 Miarka), Słotnicka, Mateusiak (86 Michalik), Paluch (56 Polak), Mularczyk, Gabor.