Premierowa kolejka Atol Cup

Filip Szczypkowski i jego koledzy w szlagierze pierwszej kolejki zdołali pokonać zespół Penny Gondek fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Ruszył kolejny sezon popularnej „zakładówki”. Co przyniosła nam pierwsza seria gier?

Przypomnijmy, w tym roku 23 zespoły rywalizują w trzech grupach. Meczem otwarcia sezonu 2016/2017 Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Atol Cup” było starcie zespołu Kerry i Lis-Dachu.

Kerry - LIS-DACH 2:0 (2:0)
Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw prowadzenie zespołowi Krzysztofa Małasińskiego dał Bartosz Dąbrowski, a chwilę później podwyższył na 2:0 Mateusz Napieraj. Po zmianie stron drużyna z Poniatowic również nie znalazła sposobu na Damiana Kocerę i wynik nie uległ już zmianie, a trzy punkty powędrowały na konto Kerry.

Niedary – Bizart 7:1 (3:0)
Pojedynek zespołów z Niedar i Sokołowic okazał się dość jednostronnym widowiskiem. Mimo ambitnej gry Bizart nie zdołał się przeciwstawić rywalom, którzy wygrali aż 7:1. Po dwie bramki dopisali do swojego konta Mateusz Wawszczyk, Dawid Kmieć oraz Krystian Jajko. Jednym trafieniem wspomógł kolegów również Maciej Kaczmarek. Honor przegranych uratował Kamil Weigner.

Armakan – Pogr. Mitów 3:1 (2:0)
Mecz znakomicie rozpoczął się dla Armakanu, bo już w 1. minucie do siatki trafił Damian Przybytek, który chwilę później mógł podwyższyć wynik. Co nie udało sie jemy, zrobił później Łukasz Sobol. Po przerwie nadzieję Pogromców Mitów na korzystny wynik przedłużył Dawid Stanisławski, ale ostatnie słowo należało do Huberta Bartusiaka i spółki. Kropkę nad i postawił drugi z Bartusiaków - Kacper i pełną pulę zgarnął Armakan.

BD Eljot – San Marino 2:5 (0:2)
Zespół Franka Balickiego rozpoczął rozgrywki od potyczki z silnymSanMarino. Dwie bramki w końcówce pierwszej odsłony autorstwa Kacpra Rogali i Łukasza Galika ustawiły drugą połowę. Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył “Synu”, zdobywając swoją drugą bramką. Poderwać kolegów próbowali jeszcze Dawid Zwiernik i Piotr Kowiel, ale San Marino odpowiedziało golami Mateusza Kwietnia, pokonując ostatecznie BDEljot 5:2.

R-Gol Team – Bartech 5:0 (4:0)
Od efektowanego zwycięstwa rozpoczęłi turniej zawodnicy z Dobroszyc. R-Gol Team rozbił ekipę Bartechu. Kluczowa była pierwsza odsłona, w której dobroszyczanie trafiali aż czterokrotnie. Do wygranej poprowadził swój zespół Mateusz Surma, który mecz zakończył z hat-trickiem w dorobku. Po jednym golu dołożyli Wojciech Zalewski i Jarosław Pydymowski.

FC Mrągowo – Gama 9:1 (3:0)
Strzelecki festiwal na inaugurację urządzili sobie gracze FCMrągowo. Bierutowski team rozgromił bezlitośnie Gamę, wbijając jej aż dziewięć goli. Hat-tricka zaliczył w tym spotkaniu Dawid Chirowski, a po dwie bramki w zwycięski zespole zanotowali Paweł Majchrzyk i Maciej Ofton. Jedno trafienie zdobył Sebastian Mueller, a raz do własnej siatki posłał piłkę Wiesław Kozioł. Honor Gamy zdołał uratować Maciej Kajda.

Boramex Pirmet – GKN 2:2 (1:0)
Bliscy sprawienia sensacji byli reprezentanci Boramex Pirmet, którzy prowadzili z GKN-em już 2:0 po bramkach zdobytych przez Krzysztofa Buczaka. Beniaminek Atol Cup nie zdołał jednak dowieźć zwycięstwa do końca. Kontaktowego gola zdobył Sławomir Leśniowski, a tuż przed końcem z rzutu karnego do remisu doprowadził Mateusz Kazimierowicz.

Aida – Świt Wrocław 1:2 (1:1)
Zwycięstwem przywitali się z nową kampanią piłkarze Świtu Wrocław, którzy ograli Aidę. Architektami wygranej byli zdobywcy bramek Jarosław Antoniak i Rafał Mogielnicki. Świetny występ zaliczył też golkiper Świtu, Robert Wojdziak. Jedynym piłkarzem, który zmusił go do kapitulacji był Bartosz Zięba.

Zetka – Wyborowi 3:1 (0:1)
Długo w powietrzu pachniało zwycięstwem Wyborowych, którzy prowadzili po golu Łukasza Sosińskiego. Pięć ostatnich minut wystarczyło jednak, aby odwrócić losy meczu. Akcja za akcją trafili Piotr Kasina i Dawid Mordarski, a wygraną Zetki przypieczętował Jacek Chodorowski.

Trans-Cargo – Oscar 3:3 (2:3)
Pełen zwrotów akcji był pojedynek Trans-Cargo z Oscar Team. Na prowadzeniu 2:0 byli zawodnicy wcześniej grający pod szyldem Jolis Garcons. Kamila Kruszyńskiego pokonali Michał Doliński i Tomasz Osiewała. Jeszcze przed przerwą ekipa Oskara Olczykowskiego wyszła jednak na prowadzenie, bo trafiali dwukrotnie Tomasz Wyrwał i raz Kamil Antosiewicz. W końcówce do remisu doprowadził Doliński i zespoły podzieliły się punktami.

Penny – SportGaleria 1:2 (0:2)

Pomimo mocno odmłodzonego składu z wygranej cieszyła się SportGaleria, która wypunktowała Penny Gondek. Bohaterem zwycięskiej ekipy był Grzegorz Kazimierowicz, autor obu goli dla SportGalerii. Penny zdołało odpowiedzieć jedynie trafieniem Szymona Babiarza.