Pogoń poległa w Zawidowie

Barttłomiej Kowalczyk
Mirosław Mularczyk i jego koledzy nie dali rady Piastowi
Mirosław Mularczyk i jego koledzy nie dali rady Piastowi fot. Grzegorz Kijakowski/Oleśniczanin
W środę w ramach 1/16 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego, oleśnicka Pogoń rozprawiła się z Widawą Kiełczów 3:0, po dwóch trafieniach Mateusza Płuski i jednym Adriana Miodka.

W niedzielę wybrała się do Zawidowa na piłkarski pojedynek z miejscowym Piastem.
Od pierwszych minut, w barwach Pogoni, mogliśmy oglądać Mateusza Salamagę, który zastąpił w bramce Tomasza Idziorka. W ataku wobec kontuzji Pawła Bezaka, zagrali Mateusz Płuska i Grzegorz Sajewicz. I to właśnie Płuska w 18. minucie mógł dać prowadzenie Pogoni. Niestety piłka po jego efektownym strzale z półwoleja zatrzymała się na poprzeczce!
Przed kolejną szansą na zdobycie bramki MKS stanął w 32. minucie spotkania. Precyzyjnego dośrodkowania Wojciecha Strójwąsa, nie wykorzystał Maciej Sepetowski, który uderzył wprost w bramkarza..
W drugiej odsłonie Pogoń nieco opadła z sił, co wykorzystali miejscowi. W 60. minucie zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Andrzeja Szczypkowskiego. Nikt z graczy Pogoni, nie był wstanie wyekspediować bezpiecznie piłki, dobiegł do niej gracz Piasta i zaskoczył Salamagę.
Kwadrans później było już 2:0. Na strzał z 35 metrów zdecydował się Mazur. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że golkiper Pogoni drugi raz musiał wyciągać piłkę z siatki.
Pogoń też miała szanse na bramki po strzałach Grzegorza Sajewicza, Arkadiusza Smyczyńskiego i Tomasza Nowaka. Niestety żadna z tych prób nie zakończyła się sukcesem.
MKS doznał pierwszej wyjazdowej porażki w tym sezonie i po 7. meczach z dorobkiem 9 oczek, zajmuje 10. miejsce w tabeli.
W najbliższą sobotę o 16.00 na Stadionie miejskim w Oleśnicy, Pogoń zmierzy się z drużyną Orkanu Szczedrzykowice.

Piast Zawidów - Pogoń 2:0 (2:0)
Pogoń: Salamaga- Strójwąs, Matlęga (62. Bartosiewicz), G. Szczypkowski, Kędzierski (70. Michalewski), Smyczyński, Mularczyk, Sepetowski (67. Ł. Szczypkowski), Nowak, Sajewicz, Płuska (80. Miodek).