Pogoń Oleśnica wiosnę rozpocznie od starcia z Lotnikiem

Zimowa przerwa dobiega końca. Już w sobotę pierwsze mecze rundy wiosennej w IV lidze fot. Bartek Michalak
Pogoń Oleśnica oblała ostatni test przed wznowieniem rywalizacji w IV lidze.

W sobotę oleśniczanie podejmowali Wiwę Goszcz. Oba zespoły znają się świetnie, bo jeszcze w ubiegłym sezonie walczyły o mistrzostwo klasy okręgowej. A jesienią starły się w Pucharze Polski. Tam górą była Wiwa Goszcz, wygrywając 3:1. I tym razem lepsi okazali się Mateusz Moskwa i spółka.

Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy 1:1, ale po zmianie stron skuteczniejsi byli goszczanie, którzy ostatecznie wygrali 4:2. Katem Oleśnicy podobnie jak w pucharowej potyczce okazał się Łukasz Nowak, który ustrzelił hat-tricka. Jedno trafienie dołożył Moskwa. W zespole Pogoni na listę strzelców wpisał się notujący świetną sparingową serię goli Adrian Miodek, a także Kacper Rydz. Pierwszy wiosenny mecz MKS-u miał się odbyć już w najbliższą sobotę. O 15 przy Brzozowej Pogoń miała podejmować Orkan Szczedrzykowice. Dzisiaj na klubowym fanpageu podano komunikat o jego odwołaniu.

Mecz IV ligi Pogoń Oleśnica - Orkan Szczedrzykowice, który miał odbyć się w najbliższą sobotę, został odwołany z powodu opadów śniegu. W chwili obecnej przygotowanie boiska na sobotę stało się niemożliwe. Co ważniejsze; jest to nowa płyta i czujemy się w pełni odpowiedzialni za to aby jej nie zniszczyć. Tym samym nasz pierwszy wiosenny mecz wypadnie w Wielką Sobotę 26 marca z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Nowy termin meczu z Orkanem zostanie ustalony wspólnie.

Kanonada juniorów, grad goli i inne
Juniorzy starsi Pogoni, którzy rozgromili Solniki Małe. Podopieczni Mariusza Kartochy pokonali w sobotę A-klasowy zespół aż 9:1. Południe w sobotę nie było dla ekipy z Solnik Małych optymalnym terminem, bo wielu z zawodników przeszkodziły obowiązku służbowe. Nie zmienia to faktu, że oleśnicka młodzież wypadła na tle seniorskiego rywala bardzo dobrze. Aż cztery razy futbolówkę umieścił w siatce Kewin Makówka. Ponadto dwukrotnie trafiał Michał Zbryk, a po razie dołożyli Damian Przybytek, Adrian Holak i Kacper Bartusiak. Honorową bramkę dla LZS-u zdobył Patryk Głód.

Wynikiem 2:2 zakończył się mecz Olimpii Oleśnica z Polonią Grabowno. Gole dla oleśniczan zdobyli Grzegorz Graf i Patryk Sopart. Grad goli padł w meczu Zbytowej z Bystrem. Z wygranej 7:6 cieszyła się drużyna z A-klasy. Strzeleckim łupem w zwycięskiej ekipie podzielili się Łukasz Mazgaj, Paweł Jurkiewicz (3), Grzegorz Kowalski, Zbigniew Lisiak i Rafał Klat. Dla Bystrego strzelali Kamil Kiełkiewicz, Tomasz Ratusznik, Dawid Konica (2) i Cezary Grab. Jedna bramka padła po strzale samobójczym. W pokonanym polu kończyły Poniatowice, ulegając 2:6 Olimpii Bukowinka (2 gole Pawła Kotwy) i Dąb Dobroszyce, który przegrał 1:3 z Żubrami Smarchowice (bramka Krzysztofa Michalewskiego).