Pogoń Oleśnica rozgromiła WKS, dwa triumfy Widawy Bierutów

Nasi piłkarscy weterani w formie

Pierwsza połowa meczu I Ligi Oldboy pomiędzy Pogonią i Śląskiem nie zapowiadała wyraźnego zwycięstwa, bo MKS przegrywał 0:1 po strzale... trenera seniorów Pogoni, Ryszarda Pietraszewskiego. Kluczowy dla dalszych losów meczu okazał się początek drugiej połowy. Wyrównał strzałem z dystansu Tomasz Kapka, a chwilę później po golu samobójczym Pogoń wyszła na prowadzenie. Kilka minut później znowu przypomniał o sobie trener Pietraszewski, który ekwilibrystycznym zagraniem zgrał piłkę do kompana z drużyny, a ten po raz drugi zmusił do kapitulacji Piotra Bagana.

Bohaterem meczu został Krzysztof Michalewski. Jego trzy bramki, w tym jedna po firmowym uderzeniu z rzutu wolnego, pozwoliły odskoczyć Pogoni od rywali, a zwycięstwo strzelając na 6:2 przypieczętował Waldemar Fornal. Warto odnotować też, że wiosną do zespołu dołączył świetnie znany oleśnickim kibicom Artur Koziara.
Podwójny lider

Widawa Bierutów, lider zarówno II grupy 2 ligi, jak i ligi 45+, rozpoczął wiosnę od dwóch zwycięstw. Młodszy zespół w zaległym meczu rundy jesiennej pokonał 3:0 Burzę Bystrzyca. Bierutowianie do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Marka Zbyluta. W drugiej odsłonie dwa trafienia dołożyli Piotr Głuch oraz Lech Czyż. Natomiast w lidze 45+ Widawa ograła 6:3 Polonię Bielany Wrocławskie. Łupem strzeleckim podzielili się Waldemar Fornal, który zdobył aż 4 gole oraz Eugeniusz Kaszubkiewicz, autor 2 trafień dla Bierutowa.