Pogoń Oleśnica: Remis ze startem, przegrana z gacią

Koselski (przy piłce) uratował Pogoni remis w Namysłowie
Koselski (przy piłce) uratował Pogoni remis w Namysłowie fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Kolejne dwa sparingi Pogoni Oleśnica

W ubiegłą środę seniorzy Pogoni Oleśnica rozegrali swój czwarty sparing przed nadchodzącym sezonem. Oleśniczanie w Namysłowie stanęli w szranki z tamtejszym Startem, występującym w IV lidze opolskiej. W ostatnich dwóch towarzyskich meczach ekip z Oleśnicy i Namysłowa padały w minionych sezonach wyniki 2:2. Tym razem również żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Po pierwszej połowie to Pogoń musiała gonić wynik po bramce strzelonej już na początku meczu przez Wojciecha Wilczyńskiego. Pogoniarze naciskali na rywali, dążąc do wyrównania. Kilka minut po przerwie z rzutu wolnego uderzył Maciej Sepetowski, ale tym razem zmierzającą do siatki futbolówkę fenomenalnie wybił golkiper Startu. Pogoń miała jeszcze jedną okazję z rzutu wolnego. W samej końcówce do piłki podszedł tym razem Marcin Koselski i pięknym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Porażka z ligowym przeciwnikiem
Sobotni test-mecz piłkarze oleśnickiego MKS-u rozegrali w Oławie. Ich przeciwnikiem był ligowy rywal w najbliższym sezonie, mianowicie Foto-Higiena Gać, jeszcze niedawno rywalizująca na szczeblu trzeciej ligi. Pogoń po raz pierwszy znalazła tego lata pogromcę, ulegając zespołowi z Gaci 0:3. Foto-Higiena wyszła na prowadzenie po kwadransie gry, kiedy wynik otworzył Maciej Salak. Kolejne bramki padły dopiero końcówce. W 86. minucie drugą bramkę zdobył Salak, a ostatniej minucie wynik ustalił testowany Igor Wargin.