Pogoń Oleśnica pokonała w Pucharze Polski B-klasowy klub z Poniatowic

Męczarnia Pogoni w Poniatowicach. Po bramce w ostatnich minutach czwartoligowa Pogoń Oleśnica pokonała 2:1 grające w B-klasie Poniatowice.

Bohaterem oleśniczan został - pochodzący z Poniatowic - Piotr Kotwa.

Wcześniej goście z Oleśnicy prowadzili do przerwy 1:0 po rzucie karnym (faul na Bartłomieju Matyji) wykorzystanym przez Macieja Sepetowskiego, a do sensacyjnego wyrównania ze strony Poniatowic tuż po zmianie stron doprowadził Paweł Kotwa, brat bliźniak Piotra.

Gospodarze przez większą część drugiej połowy zmuszeni byli grać w „dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Sylwestra Warszawskiego, a tuż przed końcem z boiska sędzia wyrzucił drugiego ich piłkarza, Tomasza Lisa.