Pod siatką Bierutów lepszy od Ząbkowic

Po myśli bierutowskiego Siatkarza rozpoczął się nowy sezon dolnośląskiej trzeciej ligi mężczyzn.

W weekend po raz drugi Bierutów zagrał we własnej hali i po raz drugi zwycięsko schodził z parkietu. Tym razem w hali przy Krasińskiego gościł ZTS Ząbkowice Śląskie. Pierwszy set, mimo ambitnej postawy przyjezdnych i kilku zrywów, padł łupem bierutowian, którzy wygrali go do 20.

Nie inaczej było w drugiej odsłonie, gdy górą znów byli miejsowi. Tym razem na tablicy widniał wynik 25:18. Trzecia część okazała się formalnością. Siatkarz wygrał 25:17 i ostatecznie bez straty seta 3:0 w całym spotkaniu.

Ciekaowstką jest fakt, że wśród sędziów meczu znalazła się pochodząca z Dobroszyc Karolina Olszewska. Siatkarz Bierutów po zwycięstwie nad ZTS-em został nowym liderem grupy B trzeciej ligi. Kolejny mecz, na wyjeździe w Obornikach Śl., odbędzie się dopiero 18 listopada.